Küçük Samanlık Koyu – Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?

Küçük Samanlık Koyu – Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Küçük Samanlık Koyu – Plajı Nerede – Nasıl Gidilir? – Muğla Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Küçük Samanlık Koyu – Plajı

Muğla ilinin Fethiye İlçesinde Fethiye Yarımadası içerisinde kalan ve Büyük Samanlık ve Küçük Samanlık olarak ikiye ayrılan Koyların Küçük samanlık kısmıdır. Çok defa bu karşılaştırılsa da Yeri, Plajı ve Kumu farklılık göstermektedir.

Küçük Samanlık Koyu – Plajı Hakkında;

Yerli ve Yabancı Turistler Özellikle yaz aylarında yoğun ilgi gösterdiği bu koyda yeşil ve Mavinin her tonunu görebilirler. Samanlık Koyu Cam gibi berrak, Temiz bir denizi bulunuyor. Hani Akvaryum gibi denizi var derler ya işte tam da burasıda o şekilde, Yüzerken balıklarla karşılaşabilirsiniz. Samanlık Plajında, Denize atlamak için 2 adet iskele bulunuyor. Özellikle gençler için tam bir eğlence oluyor bu iskele.

Samanlık Koyunun Denizi oldukça durgun ve güzeldir. Sığ olması özellikle çocuklu aileler için büyük öneme sahiptir, çocuklar rahatlıkla denize girebilir. Plajın kum çakıl karışımı olduğunu söylemek isterim, özellikle çocuklu aileler deniz ayakkabısını mutlaka yanında getirsinler.

OKUMALISIN  Sapadere Kanyonu Nerede - Nasıl Gidilir - Piknik - Kamp?

Samanlık Koyu ve Plajına Gelirken yanınızda şemsiyenizi getirebilirsiniz. Havlunuzu kuma serip keyfini çıkartabilirsiniz. Ayrıca Şezlong ve Şemsiye kiralayabileceğiniz işletmelerde bulunuyor. Ağaçlık alanların altında masalar bulunuyor, burada masa kiralayıp piknik yapabilirsiniz. Mangal yapmanın serbest olduğu hatırlatalım yanınızda mangal malzemelerinizi götürebilirsiniz.

Küçük Samanlık Koyu – Plajı Giriş Ücreti;

Samanlık Koyuna giriş ücretsizdir. Ancak araç ile giriş yapıyorsanız 25 TL otopark ücreti alınmaktadır. Bunun haricinde tesis içerisinde bulunan Şemsiye, Şezlong-Masa, Sandalye kiralayabilirsiniz.

Şezlong: 10 Lira

Şemsiye: 10 Lira

Masa: 10 Lira

Sandalye: 5 Lira

Küçük Samanlık Koyu – Plajı’na Nasıl Gidilir;

Fethiye-Ölüdeniz arasında bulunan bu koy, Fethiye İlçe merkezine 4 km uzaklıkta bulunuyor. Fethiye yarımadasında bulunan bu koya sahil kenarından aracınızla devam ederseniz ulaşabilirsiniz.

Fethiye İlçe merkezinden kalkan dolmuş veya limandan kalkan tekne turları ile sağlanmaktadır. Tekne Turlarının da yoğun ilgi gösterdiği bu alana Fethiye ilçesinde günübirlik turlar düzenlenmektedir.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.