Küçük Samanlık Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Fethiye – Muğla

Küçük Samanlık Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Fethiye – Muğla

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Küçük Samanlık Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Şemsiye & Şezlong – Giriş Ücretleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                   Küçük Samanlık Plajı Nerede?                 

Küçük Samanlık Plajı, Muğla ilinin Fethiye İlçesinde Fethiye Yarımadası içerisinde kalan ve Büyük Samanlık ve Küçük Samanlık olarak ikiye ayrılan Koyların Küçük samanlık kısmıdır. Çok defa bu karşılaştırılsa da Yeri, Plajı ve Kumu farklılık göstermektedir.

       Küçük Samanlık Plajı Hakkında Bilgiler    

Yerli ve Yabancı Turistler Özellikle yaz aylarında yoğun ilgi gösterdiği bu koyda yeşil ve Mavinin her tonunu görebilirler. Samanlık Koyu Cam gibi berrak, Temiz bir denizi bulunuyor. Hani Akvaryum gibi denizi var derler ya işte tam da burasıda o şekilde, Yüzerken balıklarla karşılaşabilirsiniz. Samanlık Plajında, Denize atlamak için 2 adet iskele bulunuyor. Özellikle gençler için denize uzanan iskele tam bir eğlence olmaktadır.

Samanlık Koyunun Denizi oldukça durgun ve güzeldir. Sığ olması özellikle çocuklu aileler için büyük öneme sahiptir, çocuklar rahatlıkla denize girebilir. Plajın kum çakıl karışımı olduğunu söylemek isterim, özellikle çocuklu aileler deniz ayakkabısını mutlaka yanında getirsinler.

OKUMALISIN  Dalyan Sülüngür Gölü Nerede - Nasıl Gidilir - Muğla Gezilecek Yerler

Samanlık Plajına Gelirken yanınızda şemsiyenizi getirebilirsiniz. Havlunuzu kuma serip keyfini çıkartabilirsiniz. Ayrıca Şezlong ve Şemsiye kiralayabileceğiniz işletmelerde bulunuyor. Ağaçlık alanların altında masalar bulunuyor, burada masa kiralayıp piknik yapabilirsiniz. Mangal yapmanın serbest olduğu hatırlatalım yanınızda mangal malzemelerinizi götürebilirsiniz.

           Küçük Samanlık  Plajı Giriş Ücreti                 

Küçük Samanlık Plajı Giriş Ücreti 2022 yılı

Araç ile giriş yapıyorsanız 30 TL otopark ücreti alınmaktadır.

Bunun haricinde tesis içerisinde bulunan işletmeden Şemsiye, Şezlong-Masa, Sandalye kiralayabilirsiniz. 2022 yılı itibari ile 2 Şezlong & 1 Şemsiye 70 TL‘dir.

       Küçük Samanlık Plajı’na Nasıl Gidilir?          

Fethiye-Ölüdeniz arasında bulunan bu koy, Fethiye İlçe merkezine 4 km uzaklıkta bulunuyor. Fethiye yarımadasında bulunan bu koya sahil kenarından aracınızla devam ederseniz ulaşabilirsiniz.

Fethiye İlçe merkezinden kalkan dolmuş veya limandan kalkan tekne turları ile sağlanmaktadır. Tekne Turlarının da yoğun ilgi gösterdiği bu alana Fethiye ilçesinde günübirlik turlar düzenlenmektedir.

OKUMALISIN  Söğüt Kaymakam Çeşmesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.