Kudret Havuzu – Tohma Kanyonu – Darande – Malatya Gezilecek Yerler?

Kudret Havuzu – Tohma Kanyonu – Darande – Malatya Gezilecek Yerler?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Kudret Havuzu – Tohma Kanyonu – Darande – Malatya Gezilecek Yerler? hakkında bilgiler vereceğiz.

                         Kudret Havuzu Nerede;                           

Kudret Havuzu, Malatya İlinin Darende ilçe sınırında Tohma Kanyonu içerisinde yer almaktadır. Kudret Havuzu, Somuncu Baba Cami ve Külliyesi olarak bilinen yere yakın bir konumdadır.

                 Kudret Havuzu Hakkında;                             

Kayalıklardan kaynayan suyun farklı derinliklerdeki 3 farklı havuzu doldurmasıyla oluşmaktadır. Havuzun en önemli özelliği her mevsim aynı sıcaklıkta olmasıdır. Ayrıca, başta cilt hastalıkları olmak üzere, termal özelliği ile de romatizma hastalığına da iyi geldiği söylenmektedir. Kendi kendine kaynama özelliği ile her daim temiz kalmaktadır.

Kudret Havuzu içerinde, Soyunma odaları, Eşya dolapları, Lavobo, WC ve market bulunuyor. Havuz için şort ve haşema kiralama yeri bulunuyor.

OKUMALISIN  Deliklitaş - Deliklitaş Plajı Nerede - Nasıl Gidilir?

                    Tohma Kanyonu Hakkında;                    

Tohma Kanyonu, Somuncu Baba Türbesi ile Taş Köprü arasında bulunuyor. Tohma Çayı’nın her iki yamacı dik kayalıklar ve sarp bir vadi şeklindedir. Kayalıklar üzerindeki doğal oyuklar ve mağara şeklindeki kısımlar gezilip görülecek yerlerdendir. Kanyon içerisinde,  yürüyüş yolu, cafeler, rafting, trekking, foto safari ve tırmanış gibi etkinlikler yapılmaktadır.

                Kudret Havuzu Giriş Ücreti 2021              

Kişi başı 15 TL

İndirimli Ücret 7.5 TL’dir

                Kudret Havuzu Ziyaret Saatleri;                

Haftanın 7 günü hizmet vermektedir. Havuz, 10.00 – 19.00 saatleri arası hizmet vermektedir.

Çarşamba günleri sadece Bayanlara Özeldir. Bay – Bayan günleri farklı karışık değildir.

                Kudret Havuzu’na Nasıl Gidilir?               

Malatya ilinin Darende ilçe sınırlarında bulunuyor. Somuncu Baba Cami ve Külliyesi olarak iline yere yakın bir konumda olmasından dolayı kolay bulabileceğiniz bir yerdedir.

OKUMALISIN  Burgazada Çamakya Aile Plajı Nerede-Nasıl Gidilir?

Toplu Taşıma ile Gidecekler, Malatya il merkezinde bulunan ilçe otogarından kalkan Darande ilçe araçları ile ulaşım sağlayabilirler.

Şahsi aracı ile Gidecekler, Altta yerleştirdiğimiz harita yardımı ile kolayca ulaşabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.