Kudret Havuzu Tohma Kanyonu – Darande – MALATYA

Kudret Havuzu Tohma Kanyonu – Darande – MALATYA

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Kudret Havuzu Tohma Kanyonu Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                            Kudret Havuzu Nerede?                           

Kudret Havuzu, Malatya İlinin Darende ilçe sınırında Tohma Kanyonu içerisinde yer almaktadır. Kudret Havuzu, Somuncu Baba Cami ve Külliyesi olarak bilinen yere yakın bir konumdadır.

                Kudret Havuzu Hakkında Bilgiler                    

Kayalıklardan kaynayan suyun farklı derinliklerdeki 3 farklı havuzu doldurmasıyla oluşmaktadır. Havuzun en önemli özelliği her mevsim aynı sıcaklıkta olmasıdır. Ayrıca, başta cilt hastalıkları olmak üzere, termal özelliği ile de romatizma hastalığına da iyi geldiği söylenmektedir. Kendi kendine kaynama özelliği ile her daim temiz kalmaktadır.

Kudret Havuzu içerinde, Soyunma odaları, Eşya dolapları, Lavobo, WC ve market bulunuyor. Havuz için şort ve haşema kiralama yeri bulunuyor.

               Tohma Kanyonu Hakkında Bilgiler                  

Tohma Kanyonu, Somuncu Baba Türbesi ile Taş Köprü arasında bulunuyor. Tohma Çayı’nın her iki yamacı dik kayalıklar ve sarp bir vadi şeklindedir. Kayalıklar üzerindeki doğal oyuklar ve mağara şeklindeki kısımlar gezilip görülecek yerlerdendir. Kanyon içerisinde,  yürüyüş yolu, cafeler, rafting, trekking, foto safari ve tırmanış gibi etkinlikler yapılmaktadır.

              Kudret Havuzu Giriş Ücreti 2023 Yılı              

Kişi başı 90TL

İndirimli Ücret 45TL’dir

                Kudret Havuzu Ziyaret Saatleri                     

Haftanın 7 günü hizmet vermektedir. Havuz, 10.00 – 19.00 saatleri arası hizmet vermektedir.

Çarşamba günleri sadece Bayanlara Özeldir.

Bay – Bayan günleri farklı karışık değildir.

                   Kudret Havuzu’na Nasıl Gidilir?                 

Malatya ilinin Darende ilçe sınırlarında bulunuyor. Somuncu Baba Cami ve Külliyesi olarak iline yere yakın bir konumda olmasından dolayı kolay bulabileceğiniz bir yerdedir.

Toplu Taşıma ile Gidecekler, Malatya il merkezinde bulunan ilçe otogarından kalkan Darande ilçe araçları ile ulaşım sağlayabilirler.

Şahsi aracı ile Gidecekler, Altta yerleştirdiğimiz harita yardımı ile kolayca ulaşabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.