Kükürtlü Kaplıcası Nerede – Nasıl Gidilir – Osmangazi – Bursa

Kükürtlü Kaplıcası Nerede – Nasıl Gidilir – Osmangazi – Bursa

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Kükürtlü Kaplıcası Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Açılış / Kapanış Saatleri – Kükürtlü Kaplıcanın Faydaları Hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Kaplıca, Bursa ilinin merkez ilçesi olan Osmangazi sınırları içerisinde yer almaktadır. Osmangazi ilçesine bağlı Kükürtlü Mahallesi sınırları içerisinde bulunmaktadır. Bursa şehir merkezine yaklaşık olarak 4 km mesafededir.

Kükürtlü Kaplıcası eski dönemlerden beri şifa dağıtmaktadır. Hamam bölümü Bizans döneminden kalmıştır. Kükürtlü kaplıcasının erkekler kısmını I. Murad, kadınlar kısmını II. Beyazıt yaptırmıştır. Kanuni Sultan Süleyman döneminde de eklemeler yapılmıştır. Kaplıcalar günümüzde Uludağ Üniversitesi bünyesinde, Atatürk Rehabilitasyon ve Araştırma Merkezi olarak faaliyet göstermektedir.

              Kükürtlü Kaplıcalarının Faydaları                   

Bursa bölgesi şifalı sularının en zengin kaynağıdır. Su sıcaklığı 82°C’dir. Dakikada 120 litre su kapasitesi vardır. Romatizma, cilt, karaciğer hastalıklarına üstün şifa kaynağıdır. Ayrıca Kükürtlü suları damar hastalıklarına ve kronik iltihaplı hastalıklara iyi gelmektedir.

                          Kükürtlü Kaplıcası Nerede?                     

Kaplıca, Bursa ilinin merkez ilçesi olan Osmangazi sınırları içerisinde yer almaktadır. Osmangazi ilçesine bağlı Kükürtlü Mahallesi sınırları içerisinde bulunmaktadır. Bursa şehir merkezine yaklaşık olarak 4 km mesafede yer almaktadır.

                Kükürtlü Kaplıcası’na Nasıl Gidilir?               

Buraya toplu taşıma ya da hususi araç ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Toplu taşıma ile gelmek isteyenler Bursa merkezden otobüs ya da metro ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler.

Hususi araç ile gelmek isteyenler Bursa il merkezinden Çekirge Cd. Üzerinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

YOL TARİFİ / GOOGLE HARİTALAR

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.