Külcüler Kaplıcası Nerede, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti 2024, ÇANAKKALE

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Külcüler Kaplıcası Nerede, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti, Kaplıcanın Faydası ve Şifası Hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. 

Külcüler Kaplıcası Nerede, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti 2024, ÇANAKKALE

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Külcüler Kaplıcası Nerede, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti, Kaplıcanın Faydası ve Şifası Hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Kaplıca, Çanakkale ilinin Bayramiç ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Bayramiç ilçesine bağlı Külcüler Köyünde yer almaktadır. Köyün 2 kilometre uzağındaki Eski Menderes Nehri’nin kenarındadır.  Bayramiç ilçesine yaklaşık olarak 25 km mesafededir. Çanakkale il merkezine ise yaklaşık olarak 93 km dir.

Külcüler Kaplıcası suları 29 – 34,5 C arasında bir sıcaklığa sahiptir. Kaplıca suları sodyum sülfatlı ve kükürtlü olup, 8.7-14,1 oranında radyoaktifiviteyi de kapsamaktadır.

Külcüler Kaplıcası

Külcüler Kaplıcası

Suları Kükürtlü ılıca ve içmeler grubuna dahildir. Kaplıca alanının denizden yüksekliği 80 metredir. Kaplıca bölgesi güzel manzaralı bir çam ormanı içinde bulunmaktadır.

Bu kaplıca, 2000 yıldır kullanılan bir kaplıcadır. Civarda bulunan hamam yıkıntılarının Bizanslılara ait olduğu ve onlar tarafından işletildiği tespit edilmiştir. Bölgenin en ilgi gören kaplıcalarından biridir.

Külcüler Kaplıcası

Külcüler Kaplıcası

Bu kaplıcanın suları romatizma, deri, nefrit, solunum yolu ile kadın hastalıklarında etkilidir. Ayrıca felçli hastalar üzerinde de olumlu etkisi bulunmaktadır.

        Külcüler Kaplıcası Konaklama İmkanları        

Konaklama olanakları her ne kadar kısıtlı olsa da sosyal tesisleri yeterli düzeydedir. Bir adet genel tedavi havuzuyla dokuz adet sıra banyosu vardır.  Kaplıcadaki toplam yatak sayısı 100 civarında olup, sezon sırasında artan talebi karşılamak için çadır kurulmaktadır. Yakın ve uzak çevredeki yerleşim yerlerinden sürekli ve düzenli ulaşım imkânları bulunmaktadır.

           Koç Termal Tesisleri İletişim Bilgileri             

Telefon: 0286 793 70 02

Telefon: 0286 793 70 03

GSM: 0541 561 61 82

                   Külcüler Kaplıcası Nerede?              

Külcüler Kaplıcası, Çanakkale ilinin Bayramiç ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Bayramiç ilçesine bağlı Külcüler Köyünde yer almaktadır. Köyün 2 kilometre uzağındaki Eski Menderes Nehri’nin kenarındadır.  Bayramiç ilçesine yaklaşık olarak 25 km mesafededir. Çanakkale il merkezine ise yaklaşık olarak 93 km dir.

             Külcüler Kaplıcası’na Nasıl Gidilir?                 

Buraya toplu taşıma ya da hususi araç ile rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. T

oplu taşıma ile gelmek isteyenler Çanakkale il merkezinden kalkan minibüslerle Bayramiç ilçesine ulaşılır. Buradan da Külcüler Köyüne giden servislerle ulaşılır.

Hususi araç ile gelmek isteyenler ise İzmir – Çanakkale Yolu üzerinden rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.