Küldağı Göleti Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – MUĞLA

Küldağı Göleti Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – MUĞLA

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Küldağı Göleti Nerede – Nasıl Gidilir – Kamp & Piknik Alanları Hakkında Bilgiler vermeye çalışacağız.

                           Küldağı Göleti Nerede?                              

 Gölet  Muğla ilinin Yatağan İlçesi sınırları içerisinde yer alaktadır. Yatağan ilçesine bağlı Kapubag Köyü sınırları içerisinde Kül Dağının eteklerinde bulunmaktadır.

               Küldağı Göleti Hakkında Bilgiler                      

Küldağı Göleti veya Kül Göleti olarak ta bilinen bu yere, Yatağan ilçesinde bulunan termik santralde elektrik üretmek için kullanılan kömür atıklarının külleri buraya dökülmektedir.

                  Kül Gölü’nün Suyu Zehirli mi?                       

Ağır metal içermesi, sağlık açısından tehlikeli yaratacağı için Göl’e girilmesi ve Göl suyunun içilmesi, Tarımda kullanılması yasaklanmıştır.

Gölet, Mavi ve Turkuaz renklerinin en güzel tonlarını barındırması görmeye gelenlere adeta görsel bir şov sunuyor. Özellikle fotoğraf tutkunları Gündoğumu ve Gün Batımlarında oluşan bu renk cümbüşünü çekebilmek için buraya akın etmektedir. Turkuaz renkte Bu kadar güzel görünen gölün sağlık açısından tehlikeli olması da farklı bir duygu..

Göl ve çevresi doğa severler için uygun yürüyüş alanı ve Piknik yapmaya gelenler için güzel piknik alanları oluşturmaktadır.

                   Küldağı Göleti’ne Nasıl Gidilir?                     

Muğla ilinin Yatağan İlçesine bağlı Kapubag Köyü sınırları içerisinde Kül Dağının eteklerinde bulunmaktadır. Hususi araç ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Köye geldiğinizde Kül Gölü yazılı yönlendirici levhaları takip ederek Köyden yukarıya doğru devam ettiğinizde ulaşabilirsiniz.  Köyden sonraki yol biraz kötü dikkat etmenizde fayda var.

 

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.