Kumcağız Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Kamp Alanı ve Ücretler?

Kumcağız Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Kamp Alanı ve Ücretler?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Kumcağız Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Kamp Alanı – Şemsiye – Şezlong Ücretleri? hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Kumcağız Koyu ve Plajı 

Kumcağız Koyu ve Plajı, Kocaeli ilinin Kandıra ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Kandıra ilçesine bağlı Kefken ve Kumcağız mahallesi arasında bulunmaktadır. Plajın bir yanı Kefken muhtarlığı sınırlarında kalırken diğer tarafı Kumcağız Muhtarlığı sınırlarında kalmaktadır. Kandıra ilçe merkezine yaklaşık olarak 15 km mesafededir. Kocaeli merkeze ise yaklaşık olarak 60 km mesafededir.

 

Kumcağız Koyu, dalganın olmadığı nadir yerler arasındadır. Mavi ile yeşilin buluştuğu doğa harikası bir yerdir. Plajı Mavi Bayraklıdır. Bu bölge yazlıkçılar ve tatilciler tarafından yoğun şekilde ziyaret edilmektedir. 2 km uzunluğunda bir kumsalı bulunmaktadır. Sahili ve deniz tabanı kumdan meydana gelmektedir. Suları oldukça temiz ve berraktır. Bu sebeple acemi yüzücüler ve çocuklu aileler tarafından tercih edilmektedir. Hafta sonları oldukça yoğundur. Bölgenin en büyük ve en korunaklı plajı Kumcağız Plajıdır. Kumcağız’da aynı isimde bulunan dere Kumcağız Plajı’nı ikiye bölüyor. Yaz aylarında dere suyunun çekilmesi ile birlikte kumsaldan dereye geçiş sağlanabiliyor. Bu durum da doğanın bize sunduğu güzellikler arasındadır.

Kumcağız Plajı, Kocaeli Belediye tarafından işletilmekte ve Cankurtaran, şemsiye şezlong kiralama hizmetleri, Soyunma Kabini ve Duş alma alanları ile hizmet vermektedir. Kumcağız Plajı, ortalama 300 metre uzunluğunda 50 metre genişliğinde etrafı Ağaçlar ile çevrilidir. Kumcağız Plajın tamamı Kum olma özelliğine sahiptir. Denizi sığdır. Denizin hem sığ olması plajı tamamen kum olması çocuklu Aileler için tercih edilebilecek bir yerdir. Hafta sonları oldukça kalabalık olmaktadır. Daha büyük bir Plaj isterseniz sizlere Cebeci Sahil Plajını tavsiye ederiz. Cebeci Sahili Plajı Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin TIKLAYINIZ..

Kumcağız Plajının üst tarafında sizlerin her türlü imkanı karşılayacak işletmeler bulunuyor. Yeme içme, plaj malzemeleri, marketler, konaklama aklınıza ne gelirse bütün ihtiyaçlarınızı buradaki ismi bilindik mağazalardan karşılayabilirsiniz. Ayrıca Kerpe – Kefken Plajlarına da 5 dakika mesafededir.

OKUMALISIN  Gaziantep Hayvanat Bahçesi Nerede - Nasıl Gidilir - Giriş Ücreti?

Kumcağız Plajı Şemsiye  – Şezlong Ücretleri 2020;

Kumcağız plajına geldiğinizde belediye tarafından sizlere karşı yani görevliler, Yerinizi seçtikten sonra fatura karşılığında Şemsiye ve Şezlong kiralıyorlar,

Şemsiye Ücreti 10 TL
Şezlong Ücreti 10 TL
2 şezlong + 1 Şemsiye Takımı 20 TL

Not: İsterseniz kendinizde şemsiye getirebilir kamp sandalyesini getirebilir, Ücretli alan dışında uygun yerlere oturabilir ve denizin keyfini çıkartabilirsiniz.

Kumcağız Kamp Alanı Ücretleri 2020;

Kumcağız Plajına en yakın kamp alanı Kefken Orman Kamp Alanıdır. Yaklaşık 5 dakikalık uzaklıktadır. Etrafı çevrili ormanlık alan içerisinde kamp yapma imkanı buluyor. Belirli bir giriş ücreti alındıktan sonra içine giriyorsunuz. Kamp alanı içerisinde Çeşme bulunuyor.
2020 Yılında kamp yeri ücreti olarak 20 TL alınmaktadır. Çadır kiralama hizmetleri de bundan bir yerde 40 TL karşılığında çadır kiralayabilirsiniz.

Not: Kumcağız Plajı ve çevresinde bir çok güvenli yer bulunuyor. Bu yasak olmayan alanlarda özellikle ormanlık bölgede  kamp çadırınızı kurabilirsiniz.

Kumcağız Plajı Konaklama İmkanları;

Kumcağız Plajının hemen üst tarafında Pansiyon, apart otel, Butik Otel günlük kiralama yöntemi ile çalışıyor. Kerpe – Kefken Plajları yakınlarında da konaklama yapabilirsiniz. Her Sezon da değişen fiyatlarla kiralanan bu evler günlük ortalama 200 ile 400 TL arasında fiyatlandırılmaktadır. (2020 yılı)

OKUMALISIN  Akşemseddin Türbesi Nerede - Nasıl Gidilir - Bolu Gezilecek Yerler?

Kumcağız Koyu ve Plajı Nerede?

Kumcağız Koyu ve Plajı, Kocaeli ilinin Kandıra ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Kandıra ilçesine bağlı Kefken ve Kumcağız mahallesinde bulunmaktadır. Plajın bir yanı Kefken muhtarlığı sınırlarında kalırken diğer tarafı Kumcağız Muhtarlığı sınırlarında kalmaktadır. Kandıra ilçe merkezine yaklaşık olarak 15 km mesafededir. Kocaeli merkeze ise yaklaşık olarak 60 km mesafededir.

Kumcağız Koyu ve Plajı Nasıl Gidilir?

Buraya toplu taşıma ya da hususi araç ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Toplu Taşıma ile Gidecekler, Kocaeli – İzmit otogarında 800C ve 819 numaralı İzmit – Kandıra araçları ile yakın bir noktaya kadar gelebilirler.

İZMİT OTOGAR TEL : 0262 311 62 48

KANDIRA OTOGAR TEL : 0262 551 24 94

Hususi araç ile gelmek isteyenler, Kocaeli’nden D605 üzerinden önce Kandıra ilçesine buradan da Kefken’e yol almalıdırlar. Altta yerleştirdiğimiz harita yardımı ile gelebilirsiniz. Aracıyla gelecek olanlar burada ücretsiz otopark alanı bulunmaktadır.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.