Kumla Plajları Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Gemlik – Bursa

Kumla Plajları Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Gemlik – Bursa

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Kumla Plajları Nerede – Nasıl Gidilir – Şemsiye & Şezlong – Giriş Ücretleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                 Kumla Plajları Hakkında Bilgiler                

Kumla Plajları, Bursa ilinin Gemlik ilçesi sınırlarında yer almaktadır. Bu Plajlar Büyükkumla ve Küçükkumla olarak 2’ye ayrılmıştır. İkisi de birbirine bitişiktir. Bursa merkeze yaklaşık 36 km uzaklıktadır. Gemlik merkeze 6 km mesafededir.

Sahil kısmı ince kumdan oluşmaktadır. Aynı şekilde deniz tabanı da kumdan oluşmaktadır. Suları temiz ve berraktır. Belediye tarafından çevre düzenlemesi yapılarak daha iyi hizmet verilecek duruma getirilmiştir. Plaj Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından yapılan son deniz ölçümünde iyi kalite sınıfına girmiştir.

Kumla Plajlarında Belediye tarafından yapılan Gölgelik alanlar ve Şezlonglar bulunuyor. Sabah erken saatlerde giderseniz buradan yer bulabilirsiniz. İsterseniz de Kamp Sandalyenizi veya Havlunuzu sererek denizin keyfini çıkartabilirsiniz. Ayrıca plaj içerisinde  Duşluk ve Wc bulunuyor.

                  Kumla Plajları Giriş Ücreti                           

Büyükkumla ve Küçükkumla Plajı’na Giriş Ücretsizdir.

                  Kumla Plajları’na  Nasıl Gidilir?                 

Bu Plajlar Bursa ilinin Gemlik ilçesi sınırlarında yer almaktadır. Bursa merkeze yaklaşık 36 km uzaklıkta bulunmaktadır. Gemlik merkeze ise 6 km mesafede yer almaktadır.

Kumla Plajına toplu taşıma veya hususi aracınızla ulaşım sağlayabilirsiniz. Plaja hususi aracıyla gelenlerin D575/E881 üzerinden ya da Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu/O-5 üzerinden de ulaşması mümkündür. Toplu taşıma için şehir merkezinden kalkan minibüsler ve otobüsler ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.