Anasayfa / Doğal Güzellikler / Kumluk Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Datça – Muğla Gezilecek Yerler?

Kumluk Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Datça – Muğla Gezilecek Yerler?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Kumluk Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Şemsiye – Şezlong ve Giriş Ücretleri hakkında bilgiler vereceğiz.

                     Kumluk Plajı Hakkında Bilgiler                      

Kumluk Plajı, Muğla ilinin Datça ilçesi merkezinde yer almaktadır. Plaj Kazım Yılmaz İlkokulunun yanından başlayarak Cumhuriyet Meydanına kadar devam eder.

Datça Merkez’de denize girebileceğiniz güzel plajlardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Sahili tamamen kumdan oluşmaktadır. Deniz bu noktada sığ bir yapıya sahiptir ve yavaş yavaş derinleşmektedir. Özellikle çocuklu aileler ve yüzme bilmeyenler için oldukça ideal bir plajdır. Mavi Bayrak sahibi olan Kumluk Plajı, yaz aylarında bir hayli kalabalık oluyor. Kumluk plajında da belediyece sağlanan duş, kabin, cankurtaran hizmetleri bulunmaktadır. Yaz aylarında kalabalık oluyor. Yer bulabilmek için erken gitmenizi tavsiye ederim.

Plajın yanında Kumluk Yolu var, trafiğe kapalı, yol boyunca çok sayıda yeme-içme ve konaklama tesisi var. Plajın birçok yerinde bu tesislere ait şezlong, şemsiyeler bulunmaktadır. Plaja gelmek için en uygun mevsimler Nisan ve Ekim ayları arasıdır.

OKUMALISIN  Ankara Devlet Resim ve Heykel Müzesi Nerede - Nasıl Gidilir - Giriş Ücreti

Not: Plaj, akşam 17.30 dan sonra plaj yanındaki restoran ve cafeteryalar kumluk plajini servisleri için masa sandalye atarak kullanmaktadır. Bu yüzden akşam saatlerinde çok rahat denize giremiyorsunuz.

                             Kumluk Plajı Giriş Ücretleri                  

Plaj Giriş Ücreti olarak mekanlara ait bölümleri kullanıyorsunuz. O yer de oturup bir şeyler yiyip içtiğiniz takdirde ücret alınmıyor.

                       Kumluk Plajı’na Nasıl Gidilir?                    

Kumluk Plajı, Muğla ilinin Datça ilçesi merkezinde yer almaktadır. Plaj Kazım Yılmaz İlkokulunun yanından başlayarak Cumhuriyet Meydanına kadar devam eder. Kumluk Plajı’na gelmek isteyenlerin öncelikle Datça merkezine gelmesi gerekmektedir. Datça’ya karayolu, denizyolu ve hava yolu ile ulaşım sağlanmaktadır. Plaj şehir merkezine yürüme mesafesidir.

Kara Yolu ile Gidecekler….

Datça’ya karayoluyla Marmaris üzerinden gidebilirsiniz. Ayrıca Marmaris-Datça arası 70 km. Marmaris’ten düzenli dolmuş ve otobüs seferleri bulunmaktadır.

OKUMALISIN  Karaman Müzesi Nerede - Nasıl Gidilir?

Hava Yolu ile Gidecekler….

Dalaman Havalimanı ile Datça arası ise toplam 178 km. Dalaman havaalanından 1 Haziran – 15 Ekim tarihleri arasında tarifesiz seferler ile karşılıklı 4-6 kez yolcu transferi yapılmaktadır.

Deniz Yolu  ile Gidecekler….

Datça – Bodrum arasında yaz aylarında, düşük sezonda her gün sabah ve akşamüstü olmak üzere günde karşılıklı iki feribot seferleri yapılmaktadır.  Yaz aylarında ise her gün karşılıklı 4 feribot seferi yapılmaktadır. Deniz yolculuğu yaklaşık 1,5 saat sürüyor.

Feribot yolculuğu yaklaşık iki saat sürer. Feribot yolcuları için Datça ile Körmen Limanı arasında servis otobüsü vardır.  Feribotlara yolcular dışında bisiklet, motosiklet, otomobil ve karavan da alınıyor. Ancak, aracınız varsa önceden rezervasyon yaptırmanız gerekiyor.

            Datça’nın Bazı Yerlere Uzaklıkları              

  • Datça Marmaris’e 70 km,
  •  Muğla’ya 125 km,
  • İzmir’e 330 km,
  • Ankara’ya 708 km,
  • İstanbul’a 882 km
  • Antalya’ya ise 394 km

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Panorama Konya Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir–Giriş Ücreti/Ziyaret Saati

evgili Seyyahlar bu yazımızda Panorama Konya Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saatleri hakkında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir