Kumsaz Halk Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?

Kumsaz Halk Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Kumsaz Halk Plajı Nerede – Nasıl Gidilir? – Bursa Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Kumsaz Halk Plajı

Kumsaz Halk Plajı Bursa ilinin Gemlik ilçesi sınırlarında yer almaktadır. Bursa merkeze yaklaşık 40 km uzaklıktadır. Mudanya – Gemlik sahil şeridi arasında yer almaktadır.

Sahil uzunluğu yaklaşık 300 metre olan Kumsaz Halk Plajının sahil genişliği 50 metredir. Sahil kısmı ince kumdan oluşmaktadır. Aynı şekilde deniz tabanı da kumdan oluşmaktadır. Suları temiz ve berraktır. Denizi temiz ve berraktır. Suları sığ olmasından dolayı acemi yüzücüler ve çocuklu aileler tarafından tercih edilmektedir. Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından yapılan son deniz ölçümünde ölçüm değerlerine göre “iyi kalite” sınıfına girmiştir.

2016 yılında Kumsaz Sosyal Tesisi belediye tarafından hizmete sokulmuştur. Halk Plajı çalışmaları kapsamında gölgelik,  wc, duş, soyunma ünitesi,  voleybol sahası,  otopark,  büfe, etkinlik alanı, 2cankurtaran iskelesi, 2 kapalı alan kafe ve 2 bahçe kafe yapılmıştır. Tüm ihtiyaçlarınızı karşılama imkânına sahipsiniz.

Kumsaz Halk Plajı Nerede ve Nasıl Gidilir?

Kumsaz Halk Plajı Bursa ilinin Gemlik ilçesi sınırlarında yer almaktadır. Bursa merkeze yaklaşık 40 km uzaklıktadır. Mudanya – Gemlik sahil şeridi arasında yer almaktadır.

OKUMALISIN  Tophane Saat Kulesi Nerede - Nasıl Gidilir?

Kumsaz Halk Plajına toplu taşıma veya hususi aracınızla ulaşım sağlayabilirsiniz. Plaja Gemlik üzerinden gidilebileceği gibi Mudanya üzerinden de ulaşılabilir. Plaja hususi aracıyla gelenlerin 3 ayrı güzergâh kullanma imkânları bulunmaktadır. D575/E881 üzerinden, D575 ve Gemlik Mudanya Yolu üzerinden veya Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu/O-5 üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma için şehir merkezinden kalkan minibüsler ve otobüsler ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.