Kurşun Asker Lokum Kafe Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ankara 2024

Kurşun Asker Lokum Kafe Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ankara 2024

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda  Kurşun Asker Lokum Kafe Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saatleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız..

        Kurşun Asker Lokum Kafe        

Ankara ili Altındağ ilçe sınırları içerisinde Kale Mahallesinde bulunuyor. Ankara Kalesi olarak bilinen Tarihi alanda yer alan ve konsept bir kafe hizmeti vermektedir.

Burası bir Müze değil bir kafe olduğunu belirterek yazımıza başlayalım.  Kafe konsepti Kurşun asker diğer adıyla Fındıkkıran olarak bildiğimiz oyuncaklardan oluşmaktadır. Genel olarak bu tarz mekânlara hep müzelerde karşımıza çıkıyor, ama burası çay – Kahve içebileceğimiz, bir şeyler yiyebileceğimiz bir yer.

Kurşun Asker Lokum Kafe

Kurşun Asker Lokum Kafe

Bol bol fotoğraf çekeceğiniz alanlar bulunuyor. Sosyal medya kullanıcıları bu mekanda videolar oluşturmak için geldiğini de söyleyebiliriz. Sizlerde Ankara Kalesi ve çevresine gezmeye geldiğinizde bu tatlı mekana uğrayarak keyifli vakit geçirebilirsiniz.

              Kurşun Asker Lokum Kafe Giriş Ücreti                 

Giriş ÜCRETSİZDİR.

          Kurşun Asker Lokum Kafe’ye Nasıl Gidilir?           

Ankara ilinin Altındağ ilçesi sınırları içerisinde Kale Mahallesinde bulunuyor. Ankara Kalesi, Anadolu Medeniyetler Müzesi ve Rahmi Koç Müzelerine yakın bir yerdedir. Detaylı yol tarifi altta haritalarda gösterilmiştir.

Toplu Taşıma İle Gidecekler;

Otobüs ile Gidecekler; En yakın yer Anafartalar Caddesinden geçen 375 – 377 – 361 – 357 nolu otobüslere binip Anafartalar Caddesinde inip yürüyebilirler. Veya Ulus olarak bilinen yerde indikten sonra Ankara Kalesine doğru yürümeleri yeterli olacaktır.

Dolmuş ile Gidecekler; Mamak – Ulus arası hizmet veren Dolmuşlara binerek Anafartalar Caddesinde inip yürüyerek ulaşabilirler.

Metro ile Gidecekler; Ulus olarak bilinen istasyondan indikten sonra Ankara Kalesine doğru yürüyerek gidebilirler.

 

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.