Kurşunlu Kadınlar Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Bursa

Kurşunlu Kadınlar Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Bursa

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Kurşunlu Kadınlar Plajı Nerede – Nasıl Gidilir –  Şemsiye & Şezlong Giriş Ücretleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                    Kurşunlu Kadınlar Plajı Nerede?                

Kurşunlu Kadınlar Plajı, Bursa ilinin Gemlik ilçesi sınırlarında yer almaktadır. Bursa merkeze yaklaşık 40 km uzaklıktadır. Gemlik ilçesinin Kurşunlu Mahallesi’ndedir.

Bu Plaj 2015 yılında Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanmış ve kadınların kullanımına açılmıştır. Plaj fiziki olarak dışarıdan görülmesi mümkün olmayan bir alanda yapılan plajda, kadınların gönül rahatlığıyla denizden faydalanabilme imkânı vardır. 200 metre uzunluğunda, yaklaşık 3000 metrekarelik alanı kapsamaktadır. Sahil bandı boyunca plaj üniteleri, ahşap yürüyüş yolu, cankurtaran iskelesi ile yol tarafı 170 metre panel çit üzeri çim alan ter almaktadır.

Sahil kısmı çakıllardan oluşmaktadır. Aynı şekilde deniz tabanı da çakıldan oluşmaktadır. Bu sebeple deniz ayakkabılarınızı getirmenizi tavsiye ederim. Suları temiz ve berraktır. Denizi temiz ve berraktır. Plaj Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından yapılan son deniz ölçümünde iyi kalite sınıfına girmiştir.

           Kurşunlu Kadınlar Plajı Giriş Ücreti                 

Plaj’a Giriş ÜCRETSİZDİR. 

Plaj içerisinde Belediye’ye ait bir işletme yer almaktadır. Buradan Şemsiye & Şezlong kiralayabilir. Büfe’den atıştırmalık ürünler alabilirsiniz.

         Kurşunlu Kadınlar Plajı’na Nasıl Gidilir?          

Bu Plaj, Bursa ilinin Gemlik ilçesi sınırlarında yer almaktadır. Bursa merkeze yaklaşık 40 km uzaklıktadır. Gemlik ilçesinin Kurşunlu Mahallesi’ndedir.

Bu plaja toplu taşıma veya hususi aracınızla ulaşım sağlayabilirsiniz. Plaja Gemlik üzerinden gidilebileceği gibi Mudanya üzerinden de ulaşılabilir. Plaja hususi aracıyla gelenlerin 3 ayrı güzergâh kullanma imkânları bulunmaktadır. D575/E881 üzerinden, D575 ve Gemlik Mudanya Yolu üzerinden veya Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu/O-5 üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma için şehir merkezinden kalkan minibüsler ve otobüsler ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.