Anasayfa / Ege Bölgesi / Kurşunlu Kaplıcaları Nerede – Nasıl Gidilir?

Kurşunlu Kaplıcaları Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Kurşunlu Kaplıcaları Nerede – Nasıl Gidilir? Manisa’da Bulunan Kaplıca ve İçmeler Hakkında bilgiler vereceğiz.

Kurşunlu Kaplıcaları, Manisa ilinin Salihli ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Salihli ilçesine bağlı Bahçecik Köyünde bulunur. Salihli ilçe merkezine yaklaşık olarak 6 km mesafede yer almaktadır.  Manisa şehir merkezine yaklaşık olarak 71 km mesafede yer almaktadır.

Kurşunlu Kaplıca sularının sıcaklığı 43 ila 91 derece arasında değişmektedir. Bu suların bileşiminde bikarbonat ve flörür yer almaktadır. Toplam 2172 mg/lt mineralizasyona sahiptir.

Bu kaplıca şifa dağıtmasının yanı sıra doğal güzelliği ile de cazibe merkezi haline gelmiştir. Bozdağ’ın eteklerinde yeşilin her tonunu görebileceğiniz ayrıca kuş ve su sesleriyle, büyük şehirlerin yoğunluğundan ve kirli havasından uzaklaşmanızı s ağlayacak muhteşem bir yer. Her mevsim ziyaret edilebilecek bir nokta olması nedeniyle yılın bütün günlerinde aktif bir yapıya sahiptir.

Bu kaplıca suları birçok hastalığa şifa olmaktadır. Kurşunlu Kaplıca suları banyo ve içme kürü olarak kullanılmaktadır. Romatizmalı hastalıklar, solunum yolu hastalıkları, sinirsel hastalıklar, ameliyat sonrası kireçlenme ve eklem hastalıkları, cilt ve kadın hastalıklarına iyi gelmektedir.

OKUMALISIN  Sart Çamur Kaplıcaları Nerede - Nasıl Gidilir?

Kurşunlu Kaplıcalarının hemen yakınında bulunan Kurşunlu Şelalesini  de Görmeden gelmeyiniz.

Kurşunlu Kaplıcaları Konaklama

Kurşunlu Kaplıcalarında konaklamak için birçok farklı seçenek bulunmaktadır. Burada 86 Apart ve 270 yatak kapasiteli bir tesis bulunur. Üç tane ev tipli konaklama tesisi, restoran, kafeterya, çay bahçesi, fırın, büfe, kasap ve manav bulunmaktadır. Konaklama tesislerinde sauna, jakuzi ve kapalı havuz bulunmaktadır. Ayrıca konaklama tesislerinde fizyoterapist, sağlık memuru ve doktor bulunmaktadır. Muayene sonucunda hastalığa göre tedavi süreçleri belirlenmektedir.

Telelefon: 0.236.712 50 00 – 712 50 02

Kurşunlu Kaplıcaları Giriş Ücreti

Kaplıca içerisindeki termal havuza giriş ücreti 1 kişi için 20 TL’dir.

Konaklama yapan misafirler için bu fiyat 15 TL’dir.

Jakuzili termal havuza giriş ücreti 40 TL’dir.

Bu jakuzili havuzlara maksimum 4 kişi ile girilebilir. Konaklama yapan kişiler için bu fiyat 30 TL’dir.

Saunaya Giriş Ücreti 1 kişi için 40 TL’dir. Süresi 1 saattir. Konaklama yapan kişiler için bu fiyatı  30 TL’dir.

Kurşunlu Kaplıcaları Nerede?

Kurşunlu Kaplıcaları, Manisa ilinin Salihli ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Salihli ilçesine bağlı Bahçecik Köyünde bulunur. Salihli ilçe merkezine yaklaşık olarak 6 km mesafede yer almaktadır.  Manisa şehir merkezine yaklaşık olarak 71 km mesafede yer almaktadır.

OKUMALISIN  Yaka Park ve Şelalesi Nerede - Nasıl Gidilir?

Kurşunlu Kaplıcaları Nasıl Gidilir?

Buraya toplu taşıma ya da hususi araç ile rahat şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma ile gelmek isteyenler Salihli merkezine gelip burada kaplıcalara giden servisler bulunur. Bu servislerle ulaşım sağlayabilirsiniz.

Hususi araç ile gelmek isteyenler Manisa merkezden  D250 ve İzmir Uşak Yolu/D300/E96 üzerinden rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Şile Saklıgöl Nerede – Nasıl Gidilir – Kahvaltı – Piknik – İstanbul

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Şile Saklıgöl Nerede – Nasıl Gidilir –  Kahvaltı – Piknik & Mangal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir