Kurtalan Ekspresi Bilet Fiyatı 2024 Yılı – Bilet Nasıl Alınır

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Kurtalan Ekspresi Bilet Fiyatı 2024 yılı – Bilet Nasıl Alınır –  Bilet Almanın Püf Noktaları – Yolculuk Süresi – Vagonlar ve Tüm Merak Ettikleriniz hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Kurtalan Ekspresi Bilet Fiyatı 2024 Yılı – Bilet Nasıl Alınır

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Kurtalan Ekspresi Bilet Fiyatı 2024 yılı – Bilet Nasıl Alınır – Bilet Almanın Püf Noktaları – Yolculuk Süresi – Vagonlar ve Tüm Merak Ettikleriniz hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Ankara’dan hareket eden ve Siirt ili Kurtalan ilçesine kadar dam eden güzel bir yolculuktur. Bu yolculuk sizlere ülkemizin farklı doğalarını ve kültürlerine ev sahipliği yapacaktır. Macera ve serüven dolu bu yolculuğun bir maliyeti var elbette keşke Kültür turları şeklinde ücretsiz olsa… Ama malesef belirli bir ücrete tabi.

Bu yazımızda sizlere Kurtalan Ekspresi Bileti Nasıl Alınır hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

       Kurtalan Ekspresi Bilet Fiyatı 2024 yılı            

– 2+1 Pulman 1. Mevki………….420  TL

– Örtülü kuşetli 4 Kişiliktir Kişi başı….. 740 TL (4 Kişi fiyatı 740 x 4 = 2960 TL)

(2 kişi, 4 kişilik Bilet Ücretin hepsini ödeyerek vagonu kendinize kapatabilirsiniz. (İsim olarak 2 kere kendi isminizi 2 kerede yanınızdaki kişinin ismini yazın) 4 koltuk var katlandığında 2 kişilik yatak oluyor.)

-Yataklı Vagon Kişi Başı 1590 TL

Yataklı Vagon 2 Kişi 2040 TL) (2 kişilik yataklı vagondur)

Not: Fiyatlar tek Gidiş yönüdür. Dönüş için aynı fiyatlar geçerlidir.

(Not: Fiyatlar 2024 Yılı Nisan ayına aittir)

NOT: 2 kişilik yataklı Vagonda Tek başına Yolculuk Edecek iseniz ekstra Yatak ücreti ödüyorsunuz.

*** Fiyatlar tek Gidiş yönüdür. Dönüş için aynı fiyatlar geçerlidir.

     NOT : Fiyatlar 2024 Yılı Nisan ayına aittir….   

              Kurtalan Ekspresi Bileti Nasıl Alınır?       

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yollarına siteden direk alabilir ya da tren bileti satan diğer satış sitelerinden de alabilirsiniz ben size TCDD tarafından satılan bilet alma yöntemini anlatacağım. Resmi bilet satış sitesi için TIKLAYINIZ..

Eybis Uygulaması; Google Play yada App Store’ dan TCDD EYBİS uygulamasını indirerek Kolayca bilet alabilirsiniz.

        Site Üzerinden Ana Ekran Bu Şekildedir.         

Kurtalan Ekspresi Bilet Fiyatı 2024 Yılı 

Kurtalan Ekspresi Bilet Fiyatı 2024 Yılı 

 

Giderken ilk durak ANKARA son durak ise KURTALAN, buradan tarihi tek yön mü ya da gidiş dönüş mü onu seçtikten sonra ARA diyorsunuz ve Güney Kurtalan Ekspresi karşınıza gelecektir.

 

     ………DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER……..              

Öncelikle Şunu bilmelisiniz, Biletler 1 Aylık açılıyor. Yani gideceğiniz tarihten 1 ay öncesi bilet aramaya başlamalısınız. Biletlerin satışa sunulma saati bulunmuyor, her saat satış yapılmakta olmakla birlikte bizler Gece 23.55’ten sonra Altta belirttiğimiz İnternet ve uygulama kanallarından denemenizi tavsiye ediyoruz.

Şimdi Başlayalım Bileti Nasıl Alacağımıza…

Öncelikle biletler Gece 23:55’ten itibaren her yeni gün için açılıyor.(saatleri 00.15, 00:45-01:00-02:00-03:00 olarak değişebiliyor. Sizler 23.55’ten itibaren bıkmadan sık sık bakmalısınız) Her sayfaya giren kişiye 10 dakika süre verdiğinden dolayı işlemlerinizi çabuk yapmalısınız.

Daha sonra Buradan Vagon Tipi olan yerden istediğiniz vagonu seçme sayfası çıkıyor, buradan seçiminizi yapın, Yer işlemini seçtikten sonra kendinize ait bilgileri doldurarak devam ediyorsunuz. Burada dikkat edilecek nokta, sayfayı sürekli yenileyin çünkü seçilen her koltuk seçen kişi için 10 dakika o kişiye verilmektedir. Satın alma işlemi yapan kişi işlemlerini 10 dakika içinde yapamazsa sayfa kapanabiliyor. o yüzden yılmadan usanmadan bekleyin ve sayfayı yenileyin. Eğer o gün işlem  olmadıysa bir sonraki gün yine deneyiniz. Bu keyifli yolculuğa mutlaka gideceksiniz..

Gideceğiniz Yeri ve Tarihi Seçtikten sonra ARA sekmesine basınız. Buradan Vagon Tipi olan yerden istediğiniz vagonu seçeceksiniz. Burada Pulman – Örtülü Kuşetli ve Yataklı vagon seçenekleri karınıza çıkacaktır. Hangisi ile gidecekseniz eğer onu seçin…

Kurtalan Ekspresi Bilet Fiyatı 2024 Yılı 

Kurtalan Ekspresi Bilet Fiyatı 2024 Yılı

                Vagon Tipleri’nden Bahsedek olursak;        

  • Pulman Normal koltuktur. Koltuk dizilimi bilinen minibüs şeklindedir. .
  • Örtülü kuşetli, dört kişilik oda şeklinde olan ve oturaklar Karşılıklı ikişerlidir ve toplam 4 koltuk vardır. Ve bu koltuklar aşağı doğru çekildiğinde ve üstte bağlanmış yataklar aşağı indirilip yatak oluyorlar. 2 kişilik yatak olmaktadır.

Not : 2 kişi 4 kişilik Örtülü Kuşetli vagonda kalmak istiyorsanız. 4 koltuğun parasını verip almalısınız. Yoksa başka kişiler ile yolculuk yapmak zorunda kalırsınız.. (İsim olarak 2 kere kendi isminizi 2 kerede yanınızdaki kişinin ismini yazın)

  • Yataklı iki kişilikler, bu vagon tipi trenin en konforlu odalarıdır. Bildiğimiz otel odası gibi koltuklar, Masa, Mini buzdolabı ve lavabosu içerisinde vardır. 2 Kişilik Yataklı Vagondur. Bu Vagonun içinde Buzdolabı ve lovabo bulunuyor.
  • Birde Yemekli vagon bulunmaktadır. Restoranlardaki gibi karşılıklı masalar var. Burada yemekleri yiyebilir, içecekler alabilirsiniz.

                 Örnek Yataklı Vagon Ekranı            

Kurtalan Ekspresi yataklı vagonlar

Kurtalan Ekspresi yataklı vagonlar

Yer işlemini seçtikten sonra kendinize ait Kişisel bilgiler Kısmını doldurarak devam ediyorsunuz.

Bu aşamadan sonra sizlere ödeme planını gösteren sayfa açılıyor, Bu bilgileri  kredi kartı bilgileri ile doldurarak ödeme yapabilirsiniz. Keyifli Yolculuklar…..

                                            İŞLEM BİTTİ…                                   

Kurtalan Ekspresi Bilet Fiyatı 2024 yılı

Kurtalan Ekspresi Bilet Fiyatı 2024 yılı

Kurtalan Ekspresi Bilet Fiyatı 2024 yılı

Kurtalan Ekspresi Bilet Fiyatı 2024 yılı

Kurtalan Ekspresi Bilet Fiyatı 2024 yılı

Kurtalan Ekspresi Bilet Fiyatı 2024 yılı

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.