Kurtboğazı Barajı Mesire Alanı Nerede – Nasıl Gidilir – ANKARA

Kurtboğazı Barajı Mesire Alanı Nerede – Nasıl Gidilir – ANKARA

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Kurtboğazı Barajı Mesire Alanı Nerede – Nasıl Gidilir  – Giriş Ücreti – Piknik Alanları hakkında bilgiler vereceğiz.

               Kurtboğazı Barajı Mesire Alanı Nerede?           

Kurtboğazı Barajı, Ankara ili Kazan sınırları içinde yer alan, Ankara’nın suyunu sağlayan barajlardan birisidir. 1963-67 yılları arasında inşa edilmiştir. Etrafı çam ve meşe ağaçlarıyla kaplı olan yer, Ankaralıların tercih ettiği piknik alanlarından biri haline gelmiştir.  Merkeze yaklaşık 60 km uzaklıktadır.

           Kurtboğazı Barajı Mesire Alanı Hakkında      

Kurtboğazı Çayı üzerinde yer alan Kurtboğazı Barajı, Ankara’nın içme suyunu karşılayan en önemli yerlerin başında gelmektedir. 1963-67 yılları arasında yapımı tamamlanan baraj gölü, Bol yeşillikli bir alan olması sebebiyle Ankara ilinde yaşayan kişiler tarafından en çok tercih edilen bir yer olmasını sağlamıştır.

Barajın belli bir kısmı, piknik alanı oluşturulmak üzere düzenlenmiştir. Piknik alanlarında bize lazım olabilecek her türlü düzenek sağlanmıştır. Seyir terasları, piknik alanları, aydınlatma sistemi, Çardak, Barbekü, ızgara ve tuvaletler vs.

OKUMALISIN  Keçiören’de Gezilecek  En İyi 10 Yer -  Keçiören Gezilecek Yerler - Ankara

Kurtboğazı Barajı Piknik alanının dışında balık tutmak içinde elverişli alanlardan birisidir. Sazan ve turna balık türleri bulunmaktadır. Kıyıdan atılan oltalarla da balık avlanabilmektedir.

            Kurtboğazı Barajı’nda Kamp Yapılır mı?         

 

Kurtboğazı barajında bir başka yapılan aktivite olarak Kamp kuranları göreceksiniz. Kamp kurarak burada kalabilirsiniz. Buraya gelirken Kazan ilçesinden geçiyorsunuz, Piknik yapmak için eğer eksik bir malzemeniz varsa buradan alabilirsiniz. Taze et, mangal kömürüve diğer malzemelere buradan ulaşabilirsiniz. Barajda çok fazla imkân yok.

   Kurtboğazı Barajı Mesire Alanına Nasıl Gidilir?   

Ankara ilinin, Kazan ile Kızılcahamam ilçeleri arasındadır. Baraj, Merkeze yaklaşık 60 km uzaklıktadır.

Toplu Taşıma İle Gidecekler

Etlik Garajından kalkan, İstanbul yolu istikametinden Kızılcahamam giden Minibüsler ile Barajın giriş kısmında inip gidebilirsiniz.

Belediye Otobüs ile Kurtboğazı’na gitmek isteyenler, 527-1 ve 527-2 numaralı Ulus-Kızılcahamam EGO otobüslerini kullanabilirler.

 

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.