Kuşadası Davutlar Kaplıcası Nerede- Nasıl Gidilir – Aydın

Kuşadası Davutlar Kaplıcası Nerede- Nasıl Gidilir – Aydın

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere  Kuşadası Davutlar Kaplıcası Nerede – Nasıl Gidilir? – Aydın’da Bulunan Kaplıcalar hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                  Davutlar Kaplıcası Hakkında                      

Davutlar Kaplıcası, Aydın İlinin Kuşadası İlçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Aydın il merkezine yaklaşık olarak 70 km mesafededir.  Kuşadası ilçesine bağlı Davutlar Beldesi merkezinde bulunmaktadır.  Kuşadası merkeze 20 km mesafededir.

Kaplıca suyunun sıcaklığı 42,5 ºC dir. Kaplıca alanı deniz seviyesinden 200 m yüksekliktedir. Sodyum florürlü, florürlü karışık nitelikte termomineralli suya sahiptir. Termal suların öncelikle banyo uygulamaları şeklinde uygulanması tavsiye edilir. Çünkü bölgedeki suda tuz oranı yüksektir ve içme şeklinde kullanılması tavsiye edilmez. Suyun bünyeye bir zararı yoktur. Fakat tuz oranının yüksek olması, tüketen kişide mide bulantılarına sebep olabilir.

Kaplıca alanı yakın çevresinde yer alan Efes, Meryem Ana, Priene, Milet gibi tarihi ören yerleri ile Dilek Yarımadası Mili Parkı, Bafa Gölü, Şirince Köyü gibi doğal güzelliklere günübirlik mesafede bulunmaktadır.

                   Davutlar Kaplıcası Konaklama                 

Bu bölge hem termal tatil için hem de deniz tatili için yoğun olarak ziyaret edilmektedir. Her bütçeye uygun konaklama imkânı bulunmaktadır. Oldukça modern konaklama tesisleri bulunmaktadır. Buraya hem günübirlik hem de uzun süreli gelerek faydalanma şansına sahipsiniz.

             Kuşadası Davutlar Kaplıcası Nerede?           

Davutlar Kaplıcası, Aydın İlinin Kuşadası İlçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Aydın il merkezine yaklaşık olarak 70 km mesafededir.  Kuşadası ilçesine bağlı Davutlar Beldesi merkezinde bulunmaktadır.  Kuşadası merkeze 20 km mesafededir.

         Kuşadası Davutlar Kaplıcası Nasıl Gidilir?      

Buraya toplu taşıma ya da hususi araç ile rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma ile gelmek isteyenler karayolu, havayolu ve denizyolu ulaşımını kullanabilirler. Kuşadası merkezden Davutlar minibüsleri ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Muğla Dalaman Hava Alanı, İzmir Adnan Menderes ve Çiğli Hava limanları 1-1,5 saat mesafede olması sebebiyle hava alanı ulaşımı elverişlidir. Ayrıca yat ve yolcu gemisi trafiği yönünden önemli bir hudut kapısı olma niteliğini taşımakta olan 17 km mesafede ki Kuşadası Limanı ile deniz yolu ulaşımı sağlanmaktadır.

Hususi araç ile gelmek isteyenler Aydın merkezden İzmir-Aydın Otoyolu/O-31/E87 ve İzmir Söke Yolu üzerinden, Kuşadası merkezden ise D515 ve Kuşadası Davutlar Yolu üzerinden rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments