Kuşadası Kadınlar Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücretleri – Aydın

Kuşadası Kadınlar Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücretleri – Aydın

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Kuşadası Kadınlar Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Şemsiye & Şezlong Giriş Ücretleri hakkında bilgiler vereceğiz.

        Kuşadası Kadınlar Plajı Hakkında Bilgiler         

Kadınlar Plajı, Aydın ilinin Kuşadası ilçesi sınırları içinde yer almaktadır. Kuşadası merkezine en yakın plajdır. İlçe merkezine 2.23km mesafededir. Yörenin en uygun ve en eski plajı olarak karşımıza çıkmaktadır.  Bu bölgede eskiden zeytin toplayan bayanlar denize giriyormuş. Daha sonraları plaja çevrilmiştir. Osmanlı döneminde yalnızca kadınlar tarafından kullanıma açık olduğu için bu ismi almıştır.

Plajın toplam uzunluğu 1 km’dir. Plaj ince kumdan oluşmaktadır. Deniz suları oldukça temiz ve berraktır. Denizi dalgasız bir yapıya sahiptir. Bu özelliği ile yerli ve yabancı birçok turist tarafından tercih edilmektedir. İsminin Kadınlar Plajı olması sadece kadınlara özel bir yer olduğu anlamında değil. Bay – Bayan karışıktır.

              Kuşadası Kadınlar Plajı Giriş Ücreti              

Kadınlar Plajı halk plajı olarak tanındığı için giriş ücreti ödemiyorsunuz. Belediye’ye ait şemsiye ve şezlong var ayrıca Özel işletme tarafından şezlong ve şemsiyeler belirli bir fiyat karşılığında kiralanabiliyor.

OKUMALISIN  Ali Demirsoy Doğa Tarihi Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir - Giriş Ücreti

2021 yılı itibari ile 2 şezlong 1 şemsiye 70 TL

          Kuşadası Kadınlar Plajı’na Nasıl Gidilir?      

Kadınlar Plajı, Aydın ilinin Kuşadası ilçesi sınırları içinde yer almaktadır. Kuşadası merkezine en yakın plajdır. İlçe merkezine 2.23km mesafededir.  Yörenin en uygun ve en eski plajı olarak karşımıza çıkmaktadır.

Hususi aracıyla plaja gelmek isteyenler öncelikle Kuşadası merkezine gelmeniz gerekmektedir. Merkezden 2.23km giderek plaja ulaşmanız mümkündür. Plaj şehir merkezinden Güvercinadası yolunu takip ederek yılancı burnundan sora gelmektedir.

Şehirlerarası otobüsler ile plaja gelmek isteyenler öncelikle Kuşadası otogarına gelmeliler. Buradan plaj 1.68 km mesafede yer almaktadır.

Merkezden kadınlar plajına giden dolmuşları kullanarak kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. 5 numaralı minibüsler bu plaja sefer düzenlemektedir.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.