Kuşadası Kadınlar Plajı Nerede-Nasıl Gidilir?

Kuşadası Kadınlar Plajı Nerede-Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Kuşadası Kadınlar Plajı Nerede-Nasıl Gidilir? – Aydın Gezi Rehberi hakkında bilgiler vereceğiz.

Kuşadası Kadınlar Plajı

Aydın ilinin Kuşadası ilçesi sınırları içinde yer almaktadır. Kuşadası merkezine en yakın plajdır. İlçe merkezine 2.23km mesafededir. Yörenin en uygun ve en eski plajı olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bu bölgede eskiden zeytin toplayan bayanlar denize giriyormuş. Daha sonraları plaja çevrilmiştir. Osmanlı döneminde yalnızca kadınlar tarafından kullanıma açık olduğu için bu ismi almıştır.

Plajın toplam uzunluğu 1 km’dir. Plaj ince kumdan oluşmaktadır. Deniz suları oldukça temiz ve berraktır. Denizi dalgasız bir yapıya sahiptir. Bu özelliği ile yerli ve yabancı birçok turist tarafından tercih edilmektedir.

Kuşadası Kadınlar Plajı Giriş Ücreti

Kadınlar Plajı halk plajı olarak tanındığı için giriş ücreti ödemiyorsunuz. Ancak şezlong ve şemsiyeler 5 TL gibi makul fiyatlar ile kiralanabiliyor. Kuşadası kadınlar plajı sadece kadınlara özel bir plaj değildir.

Kuşadası Kadınlar Plajı Nerede ve Nasıl Gidilir

Aydın ilinin Kuşadası ilçesi sınırları içinde yer almaktadır. Kuşadası merkezine en yakın plajdır. İlçe merkezine 2.23km mesafededir.  Yörenin en uygun ve en eski plajı olarak karşımıza çıkmaktadır.

OKUMALISIN  Soykırım Anıtı ve Müzesi - Kılıçlar Müzesi Nerede - Nasıl Gidilir?

Hususi aracıyla plaja gelmek isteyenler öncelikle Kuşadası merkezine gelmeniz gerekmektedir. Merkezden 2.23km giderek plaja ulaşmanız mümkündür. Plaj şehir merkezinden Güvercinadası yolunu takip ederek yılancı burnundan sora gelmektedir.

Şehirlerarası otobüsler ile plaja gelmek isteyenler öncelikle Kuşadası otogarına gelmeliler. Buradan plaj 1.68 km mesafede yer almaktadır.

Merkezden kadınlar plajına giden dolmuşları kullanarak kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. 5 numaralı minibüsler bu plaja sefer düzenlemektedir.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.