Kuşadası Nerede – Nasıl Gidilir – Neler Yapılır – Kuşadası Gezilecek Yerler

Kuşadası Nerede – Nasıl Gidilir – Neler Yapılır – Kuşadası Gezilecek Yerler

Sevgili  Seyyahlar bu yazımızda Kuşadası Nerede  – Nasıl Gidilir – Neler Yapılır – Kuşadası Gezilecek Yerler hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                                  Kuşadası Nerede;                                

Kuşadası, Aydın ilinin en fazla turist çeken ilçesidir diyebiliriz.  Kuşadası, genellikle İzmir ili ile adı anılsa da aydın iline bağlıdır. Kuşadası, ülkemiz açısından bakıldığında büyük öneme sahiptir. Gerek yerli turist gerekse yabancı turistlerin tatilini geçirmek için tercih ettiği turizm yeridir. Ülkemize yurt dışından gelen kruvazör gemilerin uğrak yeridir, bu yönüyle Ülkemizin üçüncü büyük limanıdır. Turistik gemi turlarının uğradığı en popüler limanıdır.  Kuşadası ilk çağlardan bu yana sanat ve kültürü olarak birçok farklı medeniyete ev sahipliği yapmış önemli bir yerdir.

                       Kuşadası’nda Neler Yapılır?                        

Kuşadası Gerek geçmiş tarihi gerekse eşsiz doğal güzelliğiyle, tatil için beklentilere cevap veren, her özelliğiyle bir cennet bir yerdir.  Kuşadası’nda neler yapılır dersek.

Kuşadası’na ismini veren adadır ve adeta Kuşadası’yla özdeşleşmiş bir yer olan Güvercin ada ziyaret edebilirsiniz, Kuşadası’nın hemen yanı başında, güzel çamlı beldesin de bulunan Dilek Yarımadası ve Milli Parkına gidebilir piknik yapabilir, Milli parkta yürüyüş yapabilirsiniz. Denize girmek veya dalış yapmak ister misiniz o zaman, turizminde büyük pay sahibi olan Kuşadası Körfezine gidebilirsiniz, mavi bayraklı plajı ve golf sahası görülmeye değer bir yerdir.

Muhteşem güzelliğe sahip olan Kuşadası’nda, Kaleiçi Camii, Selçuk, Zeus Mağarası, Pygela Antik Kenti, Kadı kalesi, Su Kemeri, Aya Yorgi Manastırı, Kaleiçi Camii, Çalıkuşu Evi, Ali Alkış Müze Evi, Öküz Mehmet Paşa Kervansarayı, Panionion Antik Kenti , Kadınlar plajı ve birbirinden güzel tarihi yerleri ve Kuşadası çarşısını ziyaret etmenizi öneririm.

                          Kuşadası’na Nasıl Gidilir;                        

Aydın il merkezinden otobüsle gidecekler, Adnan Menderes Üniversitesinden önünden kalkan minibüsler, Söke Adnan Kahveci Bulvarı, Söke Aydın Karayolu, Söke Koçlar Caddesi, Kuşadası Süleyman Demirel Bulvarı ve Adnan Menderes Bulvarından devam ederek Kuşadası’na ulaşabiliyorsunuz. Saat 07.00-22.00 arası seferler düzenlenmektedir. Aydın-Kuşadası 71 km uzaklıktadır.

 

İzmir’den Kuşadası’na sık sık seferler düzenleniyor. İzmir-Kuşadası otobüs süresi ortalama 1 saat 30 dakikadır. Kuşadası’na en yakın havaalanı İzmir Adnan Menderes Havalimanı. Havalimanından Pegasus ve Atlas Global’in servisleri ve Havaş otobüsleri ile Kuşadası’na gidilebilir. İzmir ile arası 102 km bulunmaktadır.

  • Ankara’dan gelecekler 647 km, Uşak– Manisa – İzmir – Selçuk
  • İstanbul’ dan gelecekler 649 km, Bursa – Balıkesir- Manisa -İzmir –Selçuk
  • Manisa ile arası yaklaşık 125 km ve 1 saat 40 dakika kadar sürmektedir.
  • Denizli ile arası yaklaşık 186 km ve 2 saat 50 dakika kadar sürmektedir.
  • Muğla ile arası yaklaşık 158 km ve 2 saat 15 dakika kadar sürmektedir.
  • Bodrum ve çeşmeye 160 km uzaklıktadır.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

  1. Ayşe dedi ki:

    Ada’nın bir kenarına oturup. gemilerin geçişini izleyeceksiniz