Kuşadası Uzun Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Aydın

Kuşadası Uzun Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Aydın

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Kuşadası Uzun Plajı ( Long Beach) Nerede – Nasıl Gidilir – Şemsiye & Şezlong Giriş Ücretleri hakkında bilgiler vereceğiz.

                  Uzun Plajı ( Long Beach) Nerede?                

Uzun Plajı ( Long Beach),  Aydın ilinin Kuşadası ilçesi sınırları içinde yer almaktadır. Kuşadası merkezine 5 km mesafededir.  Uzun Plajı 6 kilometre uzunluğundadır. Bu özelliği plaja ismini vermiştir. Plaj ince kumdan oluşmaktadır. Suları oldukça temiz ve berraktır.

Kuşadası Long Beach….

Bu özellikleriyle oldukça yoğun şekilde ziyaret edilmektedir. Bu bölge birçok su sporu yapılmaktadır. Su sporu sevenler tarafından ziyaret edilmektedir. Sahil boyunca pansiyonlar, oteller, restoranlar ve kafeler mevcuttur.

                       Uzun Plajı Giriş Ücreti 2023                     

Uzun Plajı giriş için herhangi bir ücret ödenmemektedir. Şemsiye şezlong için ekstra ücret ödemeniz gerekiyor.

                       Uzun Plajı’na Nasıl Gidilir?                        

Uzun Plajı ( Long Beach), Aydın ilinin Kuşadası ilçesi sınırları içinde yer almaktadır. Kuşadası merkezine 5 km mesafededir.

Hususi aracıyla plaja gelmek isteyenler öncelikle Kuşadası merkezine gelmeniz gerekmektedir. Merkezden 5km giderek plaja ulaşmanız mümkündür.

Şehirlerarası otobüsler ile plaja gelmek isteyenler öncelikle Kuşadası otogarına gelmeliler. Buradan plaj 5 km mesafede yer almaktadır. Kuşadası merkezden hareket eden minibüsler her 5 dk bir gitmektedir.

  • Ankara’dan gelecekler 647 km, Uşak– Manisa – İzmir – Selçuk- Kuşadası
  • İstanbul’ dan gelecekler 649 km, Bursa – Balıkesir- Manisa -İzmir –Selçuk – Kuşadası
  • Manisa-Kuşadası arası yaklaşık 125 km ve 1 saat 40 dakika kadar sürmektedir.
  • Denizli-Kuşadası arası yaklaşık 186 km ve 2 saat 50 dakika kadar sürmektedir.
  • Muğla-Kuşadası arası yaklaşık 158 km ve 2 saat 15 dakika kadar sürmektedir.
  • Bodrum ve çeşmeye 160 km uzaklıktadır.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.