Kütahya Çini Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Kütahya Çini Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Kütahya Çini Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir? – Kütahya Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Kütahya Çini Müzesi

Kütahya Çini Müzesi, Kütahya merkez sınırları içerisinde yer almaktadır. Kütahya’nın merkeze bağlı Paşam Sultan Mahallesi Gediz Caddesi üzerinde bulunmaktadır. Merkeze yaklaşık olarak 2 km mesafededir.

1411-1412 yıllarında Germiyanoğulları Beyi 2. Yakup Çelebi tarafından yaptırılmıştır. Kütahya Çini Müzesi Osmanlı ve Selçuklu dönemlerine ait yaklaşık olarak 500 farklı eseri bünyesinde bulundurmaktadır. 14. yüzyıldan bu yana yapılan çiniler sergilenmektedir. Ülkemizin ilk ve tek çini Müzesi olma özelliğini göstermektedir. 1999 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından restorasyon altına alınmış ve daha önce İmaret Mescidi olarak anılırken Çini Müzesi olarak hizmet vermeye başlamıştır.

Kütahya Çini Müzesi Ziyaret Saatleri

Kütahya Çini Müzesi pazartesi günü hariç haftanın her günü 09.00 – 17.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Kütahya Çini Müzesi Nerede?

Kütahya Çini Müzesi Kütahya merkez sınırları içerisinde yer almaktadır. Kütahya’nın merkeze bağlı Paşam Sultan Mahallesi Gediz Caddesi üzerinde bulunmaktadır. Merkeze yaklaşık olarak 2 km mesafededir.

OKUMALISIN  Karakoç Kaplıcaları Nerede – Nasıl Gidilir?

Kütahya Çini Müzesi Nasıl Gidilir?

Buraya hususi araç veya toplu taşıma araçları ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Hususi araç ile gelmek isteyenler öncelikle Kütahya merkeze gelmelidirler. Merkezden Fuat Paşa Cd. Üzerinden yol alarak rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Toplu taşıma araçları ile gelmek isteyenler merkezden 3 Numaralı otobüs hattı ile buraya ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.