Anasayfa / Ege Bölgesi / Kütahya Çinili Camii Nerede – Nasıl Gidilir?

Kütahya Çinili Camii Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Kütahya Çinili Camii Nerede – Nasıl Gidilir? – Kütahya Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Kütahya Çinili Camii

Çinili Camii, Kütahya ilinin merkez sınırları içerisinde yer almaktadır. Merkeze bağlı Maltepe Mahallesinde bulunur. Kütahya Çinili Camii hem dış mimarisiyle hem de iç mimarisiyle Türkiye’de ve dünyada eşi benzeri olmayan bir yapıya sahiptir. Bu özellikleri ile gören herkesi kendisine hayran bırakmaktadır. İçi ve dışı çinilerle süslendiği için Çinili Camii ismini almıştır.

Cami 1973 yıllında Ressam Ahmet Yakupoğlu tarafından yaptırılmıştır. Kütahya ilinin simgesi konumundadır. Cami Orta Asya’dan günümüze kadar bütün Türklerin mimarisinin yansıması şeklindedir. Cami’nin minaresi Orta Asya üslubudur. Binanın sekizgen ana gövdesi, Kubbesi ve son cemaat yeri Selçuklu Beylikler devri üslubu ile şekillenmiştir.

Kütahya Çinili Camii Nerede?

Kütahya Çinili Camii Kütahya ilinin merkez sınırları içerisinde yer almaktadır. Merkeze bağlı Maltepe Mahallesinde bulunur.

Kütahya Çinili Camii Nasıl Gidilir?

Kütahya Çinili Camii’ne ulaşım oldukça rahattır. Buraya hususi araç ya da toplu taşıma ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Hususi araç ile Kütahya merkezden gelenler Şehitlik Cad. üzerinden rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler.

OKUMALISIN  Zafertepe Anıtı Nerede – Nasıl Gidilir?

Toplu taşıma ile gelenler kent merkezinden kalkan 10 numaralı otobüs hattı ile ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Başkonuş Yaylası Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Başkonuş Yaylası Nerede – Nasıl Gidilir? – Piknik Alanları – Kamp alanları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir