Kütahya Saat Kulesi Nerede-Nasıl Gidilir?

Kütahya Saat Kulesi Nerede-Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Kütahya Saat Kulesi Nerede – Nasıl Gidilir?  Kütahya Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Kütahya Saat Kulesi Nerede?

Kütahya Saat Kulesi Kütahya ilinin merkez sınırları içerisinde yer almaktadır. Merkeze bağlı Ali Paşa Mahallesinde bulunur. Kent merkezinde bulunan Zafer Meydanı üzerinde bulunur.

Kütahya Saat Kulesi Hakkında;

Kütahya Saat Kulesi Kütahya ilinin merkez sınırları içerisinde yer almaktadır. Merkeze bağlı Ali Paşa Mahallesinde bulunur. Kent merkezinde bulunan Zafer Meydanı üzerinde bulunur. Kütahya Saat Kulesi 19. yüzyılın sonlarında Kütahya Valisi Fuat Paşa’nın yaptırdığı bilinmektedir. Sultan II. Abdülhamid’in tahta çıkışının 25. seneyi devriyesinde valilere saat kulesi yapımıyla ilgili gönderdiği fermanla birlikte inşa edilmiştir.  Saat kulesinin stilinden yola çıkarak 19. yüzyıla ait olduğu bilgisine ulaşılmaktadır.

Saat kulesi 1975’ten önce yıktırılmış ve yerine Belediye Çarşısı yaptırılmıştır. Daha sonra Zafer Meydanı’nda yeniden inşa edilmiştir. 2005-2006 yıllarında aslına uygun olarak restore edilmiştir. Saat kulesi kare planlı bir yapıda inşa edilmiştir. Yapımında kesme taş kullanılmıştır. İki katlıdır. Kulenin üzeri ise külah ile kapatılmış durumdadır. Şehrin simgesi konumundadır.

OKUMALISIN  Madame Tussauds Balmumu Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Kütahya Saat Kulesi Nasıl Gidilir?

Kütahya Saat Kulesi’ne ulaşım oldukça rahattır. Buraya hususi araç ya da toplu taşıma ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Hususi araç ile Kütahya merkezden gelenler Zafer Meydanı yönüne gelerek rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler.

Toplu taşıma ile gelenler şehrin her noktasında buraya toplu taşıma araçlarıyla da ulaşılabilir. Buraya çok rahat yürüyerek ulaşabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.