Anasayfa / Cami - Türbe - Kilise / Kütahya Ulu Cami Nerede – Nasıl Gidilir?

Kütahya Ulu Cami Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Kütahya Ulu Cami Nerede – Nasıl Gidilir? – Kütahya Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Kütahya Ulu Cami (Yıldırım Beyazıt Camii)

Kütahya Ulu Cami (Yıldırım Beyazıt Camii), Kütahya merkez sınırları içerisinde yer almaktadır. Kütahya’nın merkeze bağlı Börekçiler Mahallesinde bulunmaktadır. Merkeze yaklaşık olarak 2 km mesafededir. Kütahya Ulu Camii (1381–1389) yılları arasında Yıldırım Beyazıt tarafından inşa ettirilmiştir. Cami 1401 de tamamlanmıştır.  Bundan dolayı Yıldırım Beyazıt Camii olarak da adlandırılmaktadır.

Caminin inşasında kesme taş kullanılmıştır. 64 pencereye, 2 tam kubbeye ve 6 yarım kubbeye sahiptir. Bu cami şehrin en büyük camisi olarak bilinir. Cami içindeki büyük sütunlar Aizanoi Antik Kentinden getirilmiştir. Camideki Kâbe tasviri dışında hiç çini kullanılmamıştır. Cami bazı dönemlerde tadilat görmüştür. Kendisine hayran bırakan bir mimarisi vardır. Kanuni Sultan Süleyman’ın Rodos seferi sırasında Mimar Sinan tarafından tamir edilmiş olan dikdörtgen planlı avlusuz cami, 1893 yılında II. Abdülhamid Han zamanında büyük onarım görmüş ve kubbeli olarak son şeklini almıştır.

OKUMALISIN  Aydıncık Kazankaya Kanyonu Nerede - Nasıl Gidilir?

Kütahya Ulu Camii Nerede?

Kütahya Ulu Camii (Yıldırım Beyazıt Camii) Kütahya merkez sınırları içerisinde yer almaktadır. Kütahya’nın merkeze bağlı Börekçiler Mahallesinde bulunmaktadır. Merkeze yaklaşık olarak 2 km mesafededir.

Kütahya Ulu Camii Nasıl Gidilir?

Buraya hususi araç veya toplu taşıma araçları ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Hususi araç ile gelmek isteyenler öncelikle Kütahya merkeze gelmelidirler. Merkezden Fuat Paşa Cd. Üzerinden yol alarak rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Toplu taşıma araçları ile gelmek isteyenler merkezden otobüs ile buraya ulaşım sağlayabilirler. Merkeze yakın olmasından dolayı yürüyerek ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

30 Ağustos Zafer Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ankara

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda 30 Ağustos Zafer Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Piknik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir