Kuzuyayla Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kamp-Piknik?

Kuzuyayla Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kamp-Piknik?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Kuzuyayla Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kamp – Piknik Alanları? hakkında bilgiler vereceğiz.

                  Kuzuyayla Tabiat Parkı Hakkında;          

Kuzuyayla Tabiat Parkı, Kocaeli ili, Kartepe ilçesi sınırlarında bulunmaktadır.  2011 yılında Tabiat parkı ilan edilen bu yer zengin bir bitki örtüsünün yanı sıra Muhteşem Sapanca Gölü manzarasıyla görenleri hayran bırakmaktadır.

Çevre ve Orman Bakanlığına bağlı olan bu alan Doğa severler için harika bir ortam sunmaktadır. Flora ve Faunası oldukça zengindir. Tabiat Parkı içerisinde atmaca, alacakarga, tarla kuşu ve bülbül kuşu popülasyonu bulunmakta ve çakal, tilki, tavşan, köstebek gibi türlere rastlanmaktadır. Ayrıca Su Kaynağı, Mescid, Tuvalet, Piknik masası bulunmaktadır.

        Kuzuyayla Tabiat Parkı’nda Neler Yapılır?    

2011 yılında Tabiat Parkı ilan edilen bu yer En çok Mangal – Piknik Yapmak için tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra Kamp, Yaban Hayati Gözleme, Foto Safari, Doğa Yürüyüşleri Yapabilirsiniz. Çocuklar için Oyun Alanları bulunuyor.  Haftasonları ve resmi tatiller ciddi kalabalık oluyor.

OKUMALISIN  Yarışlı Gölü Nerede - Nasıl Gidilir?

                 Kuzuyayla Tabiat Parkı Kamp Alanı        

Kocaeli iline 45 dakika uzaklıkta Kamp yapmak için en uygun yerler arasındadır. Tabiat Parkı olmasından dolayı Giriş Ücretlidir. Kamp alanında Su kaynağı, Mescid, Tuvalet, güvenlik görevlisi bulunuyor. 1300-1400 rakımda olduğundan dolayı Merkezden 7-8 derece daha soğuk oluyor. Akşam saatleri yaz aylarında bile serin olmaktadır. Bu yüzden yanınızda hırka gibi kalın kıyafetler götürmenizi öneriyoruz. .

Kamp İçin, Kuru odun alın yanınıza oradan bulurum demeyin ıslak veya nemli oluyor. Yerde ateş yakmak yasak, Buna da dikkat etmeniz gerekiyor, Görevliler gelip uyarıyorlar. Ayrıca su, ekmek gibi ihtiyaçlarınız için yakınlarda market ya da bakkal bulunmamaktadır. Kamp yapmak için gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı tedarik etmelisiniz.

      Kuzuyayla Tabiat Parkı Kamp Ücretleri 2020   

Çadır Başı ………… : 30 TL

Karavan Başı …….:  40 TL

              Kuzuyayla Tabiat Parkı Giriş Ücreti;            

Kişi Başı ………: 6.5 TL

İndirimli ………: 3 TL

Bisiklet ………..: 6.5 TL

OKUMALISIN  Şile Ayazma Halk Plajı Nerede - Nasıl Gidilir - Kamp Alanı - Ücretler?

Otomobil ……..: 20 TL

          Kuzuyayla Tabiat Parkı Ziyaret Saatleri          

Giriş Çıkış Saati ile ilgili herhangi bir sınırlama bulunmuyor.

                  Kuzuyayla Tabiat Parkı Nerede;                 

Kuzuyayla Tabiat Parkı, Kocaeli ili Kartepe ilçesi sınırlarında bulunmaktadır.  2011 yılında Tabiat parkı ilan edilen bu yer zengin bir bitki örtüsünün yanı sıra Muhteşem Sapanca Gölü manzarasıyla görenleri hayran bırakmaktadır.

              Kuzuyayla Tabiat Parkı’na Nasıl Gidilir?  

Kuzuyayla Tabiat Parkı, Kocaeli ili, Kartepe ilçesi sınırlarında bulunmaktadır. Herhangi bir Toplu Taşıma aracı Gitmiyor.

Şahsi Aracı ile Gidecekler, Maşukiye’ye geldiğinizde Kartepe’ye doğru araba ile tırmanışa geçtiğinizde Kuzuyayla Tabiat Parkı Tabelalarını takip ederek kolay ulaşabilirsiniz. Dağın beli bir düzeyine kadar yol çok iyi ancak parka giriş yaptıktan sonra yol bozuluyor ve yaklaşık 2-3 km alan da kötü yoldan geçiyorsunuz. Kartepe Kayak Merkezine Yakın bir Konumdadır.

Kuzuyayla Tabiat Parkı izmite 45 dk İstanbul’a 2 saat mesafededir.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.