Anasayfa / GEZİLECEK YERLER / Ladik Akdağ Kayak Merkezi 2021 Yılı Fiyatları – Ekipman – Skipass Ücreti?

Ladik Akdağ Kayak Merkezi 2021 Yılı Fiyatları – Ekipman – Skipass Ücreti?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Ladik Akdağ Kayak Merkezi 2021 Yılı Fiyatları – Ekipman – Skipass Ücretleri? hakkında bilgiler vereceğiz

               Ladik Akdağ Kayak Merkezi Nerede;            

Akdağ Kayak Merkezi, Samsun ilinin Lâdik ilçesi sınırları içerisinde bulunan Büyükkızoğlu Köyünde bulunmaktadır. Orta Karadeniz Bölümünde yer alan tek kayak merkezidir. Samsun şehir merkezine 84 km, Lâdik ilçe merkezine ise 7 km mesafededir. Akdağ Kayak Merkezi, ziyaretçilere sezon boyunca kayak yapma olanağı sunmaktadır.

  Ladik Akdağ Kayak Merkezi Hakkında Bilgiler;   

Akdağ Kayak Merkezinin, 6 adet kayak pisti bulunur. Kayak merkezinin pist uzunlukları ise 1600 ile 3500 arası farklılık göstermektedir. Bunların yanı sıra 1365 metre uzunluğunda telesiyej sistemine sahiptir. Kayak Merkezinin en yüksek noktalarından olan Uzunyazı Tepesi 1.788 metre, Yemişen Tepesi 1.404 metre arasında kurulmuştur.

Ladik – Akdağ Kayak Merkezi 2021 Skipass Ücretleri

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilmekte olan tesiste, kayak yapmak isteyen kişilerin telesiyeji kullanması gerekir ki kullanım ücreti tek sefer için 10 TL iken gün boyu kullanmak isteyenler için 40 TL’dir. Telesiyej 35-40 dakika sürmektedir.

  • Kızak Takımı: 50 TL
  • Snowboard: 50 TL
  • Direksiyonlu Kızak: 30 TL
  • Küçük Kızak: 20 TL
  • Kayak Montu: 40 TL
  • Kayak Pantolunu: 30 TL
OKUMALISIN  Körteke Kalesi Nerede-Nasıl Gidilir?

Ladik Akdağ Kayak Merkezi’ne Nasıl Gidilir?

Kayak Merkezi, Samsun şehir merkezine 84 kilometre, Lâdik ilçe merkezine ise 7 kilometre uzaklıktadır. Lâdik İlçesinden 10 dakika sürmektedir.

Samsun-Ankara karayolu üzerinden Samsun’a yaklaşık olarak 1 saat mesafede olan Havza ilçesine gelmeden önce karayolunda karşınıza çıkan Lâdik tabelasından saparak ilçeye ulaşabilirsiniz. İlçe merkezinden Akdağ’a ulaşmak ise tabelaları takip ederek Lâdik Akdağ Kayak Merkezine ulaşabilirsiniz.

İletişim: (0362) 771 25 05

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Eğirdir Yeşilada Nerede – Nasıl Gidilir – Yeşilada Gezilecek Yerler

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Eğirdir Yeşilada Nerede – Nasıl Gidilir – Neler Yapılır – Yeşilada Gezilecek Yerler hakkında bilgiler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir