Ladik Akdağ Kayak Merkezi Nerede – Nasıl Gidilir 2023 Yılı Fiyatlar

Ladik Akdağ Kayak Merkezi Nerede – Nasıl Gidilir 2023 Yılı Fiyatlar

Sevgili Seyyahlar yazımızda Ladik Akdağ Kayak Merkezi Nerede – Nasıl Gidilir – Ekipman Kiralama Ücretleri – Pistler hakkında bilgiler vereceğiz

               Ladik Akdağ Kayak Merkezi Nerede                

Akdağ Kayak Merkezi, Samsun ilinin Lâdik ilçesi sınırları içerisinde bulunan Büyükkızoğlu Köyünde bulunmaktadır. Orta Karadeniz Bölümünde yer alan tek kayak merkezidir. Samsun şehir merkezine 84 km, Lâdik ilçe merkezine ise 7 km mesafededir. Akdağ Kayak Merkezi, ziyaretçilere sezon boyunca kayak yapma olanağı sunmaktadır.

     Ladik Akdağ Kayak Merkezi Hakkında Bilgiler     

Akdağ Kayak Merkezinin, 6 adet kayak pisti bulunur. Kayak merkezinin pist uzunlukları ise 1600 ile 3500 arası farklılık göstermektedir. Bunların yanı sıra 1365 metre uzunluğunda telesiyej sistemine sahiptir. Kayak Merkezinin en yüksek noktalarından olan Uzunyazı Tepesi 1.788 metre, Yemişen Tepesi 1.404 metre arasında kurulmuştur.

Samsun-Lâdik Akdağ Kayak Merkezi, Arazi yapısı nedeniyle uzun kayak pist alanlarına sahiptir ve pistleri çimle kaplıdır. Bunun sayesinde bölge, yaz döneminde çim kayağı yapma imkânı sunmaktadır.

Türkiye’nin çoğu yerinden hava yolu veya Karayoluyla kolaylıkla ulaşabileceğiniz Samsun Lâdik Akdağ Kayak Merkezinde, Kaymanın en verimli olduğu zamanlar kasım – mart ayları arasındadır. Bu dönemlerde Karın yüksekliği yaklaşık 1 metreyi bulabilmektedir.

Akdağ Kayak Merkezinin Pistleri kaymaya oldukça elverişlidir. Konukların tüm ihtiyaçları karşılayacakları tesisleri de bulunuyor. Akdağ Kayak Merkezi’nin tercih edilmesinde tüm bunların yanı sıra, En önemli etkenlerden biride Merzifon Havaalanı’na 35 km uzaklıkta konumlanması da sayılmaktadır.  Kayak Merkezinde zirveye telesiyejle ulaşmak ise 10 dakika kadar sürmektedir. Kayak yapacaklar Pistin genişliğinin ve eğiminin her seviyedeki kayakçı için gayet uygundur.

Kayak merkezi özellikle Samsun ili çevresinde bulunan Çorum, Amasya ve Tokat gibi yakın illerden ilgi görmektedir.

Ladik Akdağ Kayak Merkezi çevresindeki tesislerde neler bulunur;

Tesislerde, Konaklama ve Yeme İçme imkanlarının yanı sıra; Kayak kiralama, ATV, Safari, Kar Motosikleti Turları gibi birçok sportif imkân da mevcuttur. Çocuklar için daha az eğimli pistte kullanılmak üzere Kızak kiralamak da mümkündür.

Samsun Lâdik Akdağ Kayak Merkezi’nde Kayak dışında neler yapabiliriz derseniz, kar manzaralarını izleyebilirsiniz, çevre yürüyüşleri ve fotoğraf çekimleri yapabilirsiniz.

      Ladik Akdağ Kayak Merkezi 2022 – 2023 yılı Fiyatlar       

  Akdağ Kayak Merkezi 2022 – 2023 Yılı Skipass Ücretleri 

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilmekte olan tesiste, kayak yapmak isteyen kişilerin telesiyeji kullanması gerekir ki kullanım ücreti tek sefer için 10 TL iken gün boyu kullanmak isteyenler için 40 TL’dir. Telesiyej 35-40 dakika sürmektedir.

  • Kızak Takımı: 50 TL
  • Snowboard: 50 TL
  • Direksiyonlu Kızak: 30 TL
  • Küçük Kızak: 20 TL
  • Kayak Montu: 40 TL
  • Kayak Pantolunu: 30 TL

        Ladik Akdağ Kayak Merkezine Nasıl Gidilir?       

Kayak Merkezi, Samsun şehir merkezine 84 kilometre, Lâdik ilçe merkezine ise 7 kilometre uzaklıktadır. Lâdik İlçesinden 10 dakika sürmektedir.

Samsun-Ankara karayolu üzerinden Samsun’a yaklaşık olarak 1 saat mesafede olan Havza ilçesine gelmeden önce karayolunda karşınıza çıkan Lâdik tabelasından saparak ilçeye ulaşabilirsiniz. İlçe merkezinden Akdağ’a ulaşmak ise tabelaları takip ederek Lâdik Akdağ Kayak Merkezine ulaşabilirsiniz.

İletişim: (0362) 771 25 05

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.