Ladik – Derinöz Barajı Nerede – Nasıl Gidilir?

Ladik – Derinöz Barajı Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Ladik – Derinöz Barajı Nerede – Nasıl Gidilir? – Samsun Gezi Rehberi hakkında bilgiler vereceğiz.

Ladik – Derinöz Barajı

Derinöz Barajı, Samsun ilinin Lâdik ilçesi Derinöz deresi üzerinde, sulama amacıyla 1991-2002 yılları arasında inşa edilmiştir. Baraj ve çevresinde güzel piknik alanları mevcuttur.

Ladik – Derinöz Barajı Hakkında;

Suluova Derinöz çayı üzerinde olup 2002 yılında tamamlanmıştır. Baraj, Sulama amaçlı inşa edilmiş tir. Kaya gövde dolgu tipi olan barajın gövde hacmi 3.250.000 m³, akarsu yatağından yüksekliği 74,00 m., normal su kotunda göl hacmi 18,90 hm³, normal su kotunda göl alanı 0,88 km²’dir. Baraj 4.490 hektarlık bir alana sulama hizmeti vermektedir.

Derinöz Barajında neler yapılır derseniz, balıkçılık açısından önemli bir yerdir. Balık tutmak isteyen amatör balıkçıların uğrak yeridir. Derinöz Barajı aynı zamanda piknik alanı olarak ta kullanılmaktadır. Piknik için gerekli masa ve çeşme bulunur. Etrafında herhangi bir büfe bulunmuyor. Giderken bütün eşyalarınızı yanınıza almayı unutmayın.

Ladik – Derinöz Barajına Nasıl Gidilir;

Samsun ilinin Lâdik ilçesinde bulunmaktadır.

OKUMALISIN  Kral Kaya Mezarları Nerede-Nasıl Gidilir?

Samsun-Ladik arası 76 km ve yaklaşık  1 saat 15 dakika sürmektedir.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.