Levent Vadisi Seyir Terası Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti 2021

Levent Vadisi Seyir Terası Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti 2021

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Levent Vadisi Seyir Terası Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Açılış & Kapanış Saatleri?  hakkında bilgiler vereceğiz.

             Levent Vadisi Seyir Terası Nerede?               

Levent Vadisi Seyir Terası, Malatya ili Akçadağ ilçe sınırlarında 28 kilometre uzunluğundaki Levent Vadisi üzerinde yüksek kayalıklarda bulunmaktadır.

     Levent Vadisi Seyir Terası Hakkında Bilgiler      

Levent Vadisi, 65 milyon yıl önceye Neolojik Çağ Kalıntılarına dayanan bir geçmişi bulunduğundan dolayı Seyir terası ayrı bir önem kazanmaktadır. Jeolojik Defarmosyanlar sonu meydana gelen Vadi üzerine üzerinde yapılan seyir terası, sizlere hem görsel bir şov sunmak ile beraber aynı zaman dada tarihi bir yolculuk yaptırmaktadır.  Levent Vadisi içerisinde ayrıca İlginç Jeolojik oluşumlar, Uçurumlar, Mağaralar ve Kaya kabartmaları yer almaktadır.

Seyir Terası, 28 kilometre boyunca uzanan vadi içerisinde bulunan Yüksek kayalıkların en Yüksek noktasında 104 metre yükseklikte bulunuyor. Zemini tam olarak Cam değildir. O Yüzden ismi Cam Teras olarak geçmiyor. Bolkonun olduğu yer Cam Terastır..

OKUMALISIN  Yenimahalle’de Gezilecek En İyi 10 Yer - Yenimahalle Gezilecek Yerler 

Levent Vadisi Seyir Terası alanı içerisinde ayrıca, Macera Park Alanı, Zipline, Dev Salıncak, Trambolin, Tırmanma Kulesi gibi aktiviteler de yer almaktadır. Seyir Terasında yeme – İçme üzerinde de kafeterya alanı bulunuyor.

     Levent Vadisi Seyir Terası Giriş Ücreti 2021      

Seyir Terası içerisinde bulunan Balkona çıkmak için Ücret ödüyorsunuz. (2021 yılı için 3 TL)

Araç için otopark ücreti 5 TL

Levent Vadisi Seyir Terası Açılış – Kapanış Saatleri

Seyir Terası 09.00 – 18.00 saatleri arası hizmet vermektedir.

        Levent Vadisi Seyir Terası’na Nasıl Gidilir?       

Levent Vadisi Seyir Terası, Malatya ili Akçadağ ilçesi Levent Köyü sınırları içerisinde bulunmaktadır. Malatya – Kayseri karayolu üzerinde bulunmaktadır. Toplu Taşıma ile Gidilmiyor.

Şahsi Aracı ile Gidecekler; Altta yerleştirdiğimiz harita yardımı ile kolayca ulaşım sağlayabilirler.

 

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.