Limni Gölü Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir?

Limni Gölü Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Limni Gölü Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti – Ziyaret Saatleri Hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Limni Gölü Tabiat Parkı, Gümüşhane ilinin Torul İlçesi Zigana Köyü sınırları içerisinde bulunmaktadır. 2011 yılında Tabiat Parkı olarak ilen edilen bu yer 720 dekar büyüklüğünde ve 2025 rakım yüksekliğindedir. Eşsiz manzarası ve Bitki örtüsüyle gelen misafirlerine huzurlu bir ortam sunmaktadır.

Limni Gölü Tabiat Parkı Hakkında;

Limni Gölü Tabiat Parkı, Zigana dağı eteklerinde Ormanın içine gizlenmiş adeta gizli bir cennettir. Tertemiz havası, Kuş sesleri ile huzur bulabileceğiniz bir tabiat harikasıdır.  Gölün Etrafındaki Bitki Örtüsü, Göl içerisindeki Ördekler ve  Eşsiz Peyzaj Güzelliği gelen misafirlere güzel bir ortam sunmaktadır.

Limni Gölü Tabiat Parkı, Giriş ücreti ödeyerek girebildiğiniz bir yerdir. Buranın işletmeciliğini yapan bir tesis bulunuyor. Limni Gölünde Mangal yapmak, Semaver yakmak yasaktır. Göl içerisinde bulunan tesiste Kahvaltı, Yeme içme imkanları, Konaklama Hizmetleri bulunmaktadır.

Tabiat Parkı zengin Flora ve Faunası ile de görülmeye değerdir. Çam, Ardıç, Göknar, Orman gülü ve Böğürtlen ağaçları bulunuyor. Yabani hayvan olarak Kurt, Çakal, Tilki, Ayı, Yılan, Porsuk ve sıçana rastlayabilirsiniz.

OKUMALISIN  Karaman Gezi Rehberi Nerede – Nasıl Gidilir?

Limni Gölü Tabiat Parkı’nda Neler Yapılır?

Limni Gölü Tabiat Parkında En güzel yapılacaklar arasında hiç kuşkusuz bu güzel ortamda doğa ile başbaşa kalmak diyebiliriz. Doğa yürüyüşleri ile hem temiz hava alıp hemde kuş sesleri eşliğinde yürüyüş yapabilirsiniz.  Göl çevresinde bulunan kamelyalar da oturup gölde yüzen ördekleri izleyebilir, Güzel fotoğraf kareleri yakalayabilirsiniz.

Limni Gölü manzarasını seyretmek isterseniz eğer, Seyir terasına mutlaka çıkmalısınız. Burada güzel fotoğraf açıları bulacaksınız. Göl çevresinde bisiklet ve Atv ile gezebilirsiniz. Çocuklu aileler için oyun parkları bulunuyor. Sizler kamelyada otururken çocuklarınızda oyun parkının keyfini çıkartacaktır.

Limni Gölü Tabiat Parkı Kamp Alanı Hakkında;

Tabiat Parkında Kamp süresince sizlerin faydalanabileceği Çeşme, Otopark Alanı, Mescid, WC, Çocuk Oyun Alanı, Seyir Terası yer almaktadır. Havanın akşam saatlerde çok soğuduğunu söyleyelim bunun için Giderken mont alın mutlaka.

  • Çadır Günlük Ücreti………… 15 TL
  • Karavan Günlük Ücreti…… 20 TL

Bilgi için: 0456 629 10 04

Limni Gölü Tabiat Parkı Bungalov Evleri Hakkında;

 

Kır Evi Günlük Kiralama Ücreti ……….200 TL

OKUMALISIN  Süphan Dağı Nerede – Nasıl Gidilir?

(Kır Evi içerisinde 3 Yatak Bulunuyor, Fiyat sadece oda içindir.)

Adres: Saranoy Yaylası,  Zigana Köyü – Torul – Gümüşhane

Tel: 0456 629 10 04

Limni Gölü Tabiat Parkı Giriş Ücreti;

  • Kişi Başı……………………. 3.5 TL
  • İndirimli…………………… 1.5 TL
  • Bisiklet……………………..  3.5 TL
  • Otomobil…………………..  20 TL

Limni Gölü Tabiat Parkı’na Nasıl Gidilir?

Limni Gölü Tabiat Parkı, Gümüşhane ilinin Torul İlçesi Zigana Köyü sınırları içerisinde bulunmaktadır. Gümüşhane’ye 44 km, Torul İlçesine 20 km, Zigana Köyüne ise 5,5 km olup Zigana köyüne kadar asfalt kalanı parke taşı ve beton yol yapılmıştır.

 

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.