Lisinia Doğa Proje Alanı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Burdur

Lisinia Doğa Proje Alanı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Burdur

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Lisinia Doğa Proje Alanı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saatleri – Lavanta Bahçeleri – Hediyelik Eşya Ürünleri ve Yaban Hayatı Rehabilitasyon Merkezi hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

               Lisinia Doğa Proje Alanı Nerede?                

Yaban Hayatı Rehabilitasyon Merkezi, Burdur ilinin Merkezinde Burdur Gölünün hemen yanında Karakent mahallesi sınırları içerisinde bulunmaktadır. Lisinia’nın çıkış noktası doğadaki hızlı bozulma ve kanserdir. Ülkemizin ilk Yaban Hayatı Rehabilitasyon Merkezlerinden birisi olarak resmiyet kazanan bu yer, Doğal hayatta yakalanan, yaralı hayvanlar tedavi edilmektedir.

 Lisinia Doğa Proje Alanı Hakkında Kısa Bilgiler  

Lisinia Doğa Projesi’nin temelleri doğa gönüllüsü Öztürk Sarıca tarafından 2005 yılında Burdur Gölü’nün kıyısında atılmıştır. Doğa Parkı, İsmini Bölgenin eski çağlardaki Psidya’nın en önemli şehirlerinden biri olan Lisinia’dan almaktadır. Lisinia Kelime anlamı olarak Doğan ve batan güneşin, ay ışığının sudaki pırıltısı anlamına gelmektedir.

 

Yaban Hayatı Rehabilitasyon Merkezi, Burdur Gölü havzasından özellikle avcılar tarafından vurulan, zehirlenen ve çeşitli hastalıkları olan yaban hayvanlarını tedavi edip tekrardan doğaya geri kazandırılma amacı taşımaktadır.

      Lisinia Doğa Parkı İçerisinde Neler Bulunur?       

 – Yabani hayvanların rehabilite edildiği yerleri görebilir,

– Ahşap parçalardan yapılmış çok güzel figürler var, En dikkat çekici yerlerin başında gelen bu alanda (Başta Kartal-Kurt-Keçi ve insan ) olmak üzere birçok ahşap yapıyı görmelisiniz,

– Ahşap Kulelere çıkarak Burdur Gölü manzarasını izleyebilir,

– Kafeslerde yaban hayvanları mevcut çoğunluğu yırtıcı kuş bu alanları gezebilir,

– İçeride lavanta ürünleri satılan ve gözleme yapılan içecek satılan küçük yapılar var,

– Endemik bitkilerin, Doğal yollarla yapılmış yağlarından alabilir,

– Küresel kirlenmeye dikkat çeken görsellerden oluşan gezi parkurunda gezebilirsiniz.

Kısacası, şehir hayatından uzak kanserin oluşumu nedeni insan hayatına olan zararları konusunda hazırlanan gezi parkurunda gezip, tabiatta yara almış yaban hayvanlarının rehabilite edildiği yerleri görüp, Gönüllü olarak çalışan kişilerle sohbet edip, lavanta ve gül ile ilgili tüm ürünlerin satışının yapıldığı yerlerden alışıveriş yapabileceğiniz bir yerdir.

        Lisinia Doğa Proje Alanı Giriş Ücreti            

Giriş ÜCRETSİZDİR.

        Lisinia Doğa Proje Alanı’na Nasıl Gidilir?      

Toplu Taşıma ile gidecekler, Burdur otogarına vardıktan sonra Burdur Merkez minibüsleri ile meydana gitmeniz gerekiyor. Meydandaki ilçe minibüsleri garından her gün saat 15:30 da İlyas Köyü minibüsleri kalkıyor ve Lisinia’nın kapısında inebiliyorsunuz. Pazar günleri minibüs bulamayabilirsiniz.

Kendi aracınızla gidecekseniz eğer aşağıdaki haritayı kullanarak navigasyon eşliğin de rahatça gidebilirsiniz.

Burdur Merkez – Lisinia Rehabiltasyon Merkezi arası 35 km olup ortalama 40 dakikadır.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.