Lübnan Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?

Lübnan Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere  Lübnan Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir? Lübnan Büyükelçiliği hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Lübnan Ankara Büyükelçiliği Hakkında;

Büyükelçilikler Her ülkede olduğu gibi Ülkelerin Başkentlerinde bulunmaktadır. Ülkemizde Lübnan Büyükelçiliği, Başkent Ankara’da bulunmaktadır Lübnan Büyükelçiliği’nin görevi, Ülkemiz Lübnan ülkesi arasındaki ilişkileri yönetmektedir. Türkiye’deki en yetkili birimi olmakla birlikte, Lübnan Ülkesine gitmek isteyen, ticari veya turistik vize işlemlerini, yeşil kart taleplerini alan ve sonuca bağlayan bir yerdir.

-Büyükelçilikler Randevu ile çalışmaktadır.

-Vize işlemleri Başvuru sonuçları En az 1 ay sürüyor (seyahat etmeden 2-3 ay önce vize işlemlerini yapmanızı öneriyoruz)

Lübnan Ankara Büyükelçiliği Nerede;

Ankara ilinin Çankaya ilçesi Gaziosmanpaşa semtinde Uğur Mumcu Caddesi, Kızkulesi Sokak üzerinde bulunmaktadır.

Lübnan Ankara Büyükelçiliği Çalışma Saatleri;

Büyükelçilik Çalışma Saati; Pazartesi-Cuma 09.00-15.00 Saatleri arasındadır.

Resmi Gün ve Dini Bayramlarda Kapalıdır.

Lübnan Ankara Büyükelçiliği İletişim Bilgileri;

Adres: Uğur Mumcu Caddesi Kız Kulesi Sokak No: 44, Gaziosmanpaşa / Ankara

Tel: +90 312 446 74 85

Lübnan Ankara Büyükelçiliği’ne Nasıl Gidilir;

Ankara ilinin Çankaya ilçesi Gaziosmanpaşa semtinde Uğur Mumcu Caddesi Kız kulesi Sokak üzerinde bulunmaktadır.

OKUMALISIN  Hirfanlı Barajı Nerede - Nasıl Gidilir - Giriş Ücreti - KIRŞEHİR

Lübnan Büyükelçiliğine gitmek için;

Havayolu ile Gelecekler,

Esenboğa Havaalanında indikten sonra Belediye Otobüsü veya Havaş ile Kızılay’a kadar gelebiliyorsunuz. Kızılay’dan Güvenpark önünden Kalkan 304-114 Kırkkonaklar otobüslerine binerek Uğur Mumcu Caddesi üzerinde Kızkulesi Sokak durağında indiğiniz de elçilik binasını göreceksiniz.

Demiryolu ile Gelecekler,

Ankara Tren Garında indikten sonra, hemen önünden kalkan Kızılay veya Ulus yönüne giden dolmuşlara binerek Ulus veya Kızılay’a gelmelisiniz. Buradan önünden Kalkan 304-114 Kırkkonaklar otobüslerine binerek Uğur Mumcu Caddesi üzerinde Kızkulesi Sokak durağında indiğiniz de elçilik binasını göreceksiniz. Ya da Tren garı önünde bulunan taksi yardımıyla 20 dakika içerisinde gidebilirsiniz.

Karayolu ile Gelecekler,

Kendi aracınızla gidecekseniz eğer, Ankara ilinin merkezinde bulunan Ulus-Sıhhiye-Kızılay-Bakanlıklar yönünde ilerledikten sonra sizi iki güzergâh bekliyor;

1.Yol,  Kuğulu Park olarak bilenen yerden köprü altına girerek devam ediniz. Cinnah Caddesi olarak bilinen yola sapacaksınız, buradan dik yokuştan sonuna kadar, Atakule’ye kadar devam ediniz. Atakule’den sola doğru dönerek Çankaya Caddesi boyunca devam ediniz. Bu yol sizi Uğur Mumcu Caddesine Götürecektir. Bu yol dan devam ederek Kızkulesi sokağına dönüş yaptığınızda elçilik binasına göreceksiniz.

OKUMALISIN  Kars Fethiye Cami Nerede – Nasıl Gidilir?

2.Yol, Kuğulu park olarak bilinen yerdeki ışıklardan sola dönünüz, daha sonra ilk sağa doğru (karum alışveriş merkezine doğru) dönerek yokuş yukarı devam ediniz. Bu yolun devamında yol ayrımı bulunuyor. Siz sola doğru (Turan emeksiz caddesine doğru) Gaziosmanpaşa yoluna doğru devam ediniz. Bu yolun devamı sola doğru dönmektedir. Bu cadde (Macaristan Caddesi)Filistin Caddesindir. Uzun bir cadde olan Filistin caddesinin sonuna kadar ilerleyiniz. Caddenin en sonundan sağa Kuleli Sokağa döndükten sonra yola devam edin, yolun bittiğinde, sola dönün, Bu cadde Uğur Mumcu Caddesine Götürecektir. Bu yol dan devam ederek Kızkulesi sokağına dönüş yaptığınızda elçilik binasına göreceksiniz.

Otobüs ile Gidecekler,

Ulus-Sıhhiye-Kızılay duraklarından, önünden Kalkan 304-114 Kırkkonaklar otobüslerine binerek Uğur Mumcu Caddesi üzerinde Kızkulesi Sokak durağında indiğiniz de elçilik binasını göreceksiniz.

Metro ile Gelecekler,

Ulus-Sıhhiye-Kızılay istasyonunda inerek Bakanlıklar-Çankaya yönüne Giden 304-114 Kırkkonaklar otobüslerine binerek Uğur Mumcu Caddesi üzerinde Kızkulesi Sokak durağında indiğiniz de elçilik binasını göreceksiniz.

-Navigasyon ile gelmek isteseniz, Altta yerleştirdiğimiz haritayı kullanarak kolay bir şekilde gelebilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.