Macaristan Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?

Macaristan Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?
304
A+
A-

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Macaristan Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir? – Vize İşlemleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Macaristan Ankara Büyükelçiliği Hakkında;

Büyükelçilikler Her ülkede olduğu gibi Ülkelerin Başkentlerinde bulunmaktadır. Ülkemizde Macaristan Büyükelçiliği, Başkent Ankara’da bulunmaktadır.  Macaristan Büyükelçiliğinin görevi, Ülkemiz ile Macaristan Ülkesi arasındaki ilişkileri yönetmektedir. Türkiye’deki en yetkili birimi olmakla birlikte, Macaristan gitmek isteyen, ticari veya turistik vize işlemlerini, yeşil kart taleplerini alan ve sonuca bağlayan bir yerdir.

-Büyükelçilikler Randevu ile çalışmaktadır.

-Vize işlemleri Başvuru sonuçları En az 1 ay sürüyor (seyahat etmeden 2-3 ay önce vize işlemlerini yapmanızı öneriyoruz)

Macaristan Ankara Büyükelçiliği Nerede;

Ankara ilinin Çankaya ilçesi Gaziosmanpaşa semtinde Kahire Caddesi üzerinde bulunmaktadır.

Macaristan Ankara Büyükelçiliği Çalışma Saatleri;

Büyükelçilik, Pazartesi – Perşembe: 09:00 – 17:00, Cuma: 09:00 – 15:00  Saatleri arası hizmet vermektedir.

Resmi Gün ve Dini Bayramlarda Kapalıdır.

Macaristan Ankara Büyükelçiliği İletişim Bilgileri;

Adres: Kahire Caddesi-Layoş Koşut Caddesi keşişimi No: 2 Gaziosmanpaşa / Ankara

Tel: +90 312 442 22 73

OKUMALISIN  Susanoğlu Halk Plajı Nerede-Nasıl Gidilir?

Macaristan Ankara Büyükelçiliği’ne Nasıl Gidilir;

Ankara ilinin Çankaya ilçesi Gaziosmanpaşa semtinde Kaptanpaşa Sokak üzerinde bulunmaktadır.

Macaristan Büyükelçiliğine gitmek için;

Havayolu ile Gelecekler,

Esenboğa Havaalanında indikten sonra Belediye Otobüsü veya Havaş ile Kızılay’a kadar gelebiliyorsunuz. Kızılay’dan Güvenpark önünden Kalkan 190-408 Nolu otobüslerine binerek Kahire Caddesi 3. Durakta inip, Layosş Koşut sokakta bulunan elçilik binasına ulaşabilirsiniz.

Demiryolu ile Gelecekler,

Ankara Tren Garında indikten sonra, hemen önünden kalkan Kızılay-Sıhhiye veya Ulus yönüne giden dolmuşlara binerek Ulus-Sıhhiye veya Kızılay’a gelmelisiniz. Buradan Kalkan 190-408 Nolu otobüslerine binerek Kahire Caddesi 3. Durakta inip, Layosş Koşut sokakta bulunan elçilik binasına ulaşabilirsiniz. Ya da Tren garı önünde bulunan taksi yardımıyla 20 dakika içerisinde gidebilişiniz.

Karayolu ile Gelecekler,

Kendi aracınızla gidecekseniz eğer, Ankara ilinin merkezinde bulunan Ulus-Sıhhiye-Kızılay-Bakanlıklar yönünde ilerledikten sonra Kuğulu Park olarak bilenen yerden köprü altına girerek devam ediniz. Cinnah Caddesi olarak bilinen yola sapacaksınız, buradan dik yokuştan sonuna kadar, Atakule’ye kadar devam ediniz. Atakule’den devam ederek Simon Bolivar Caddesinin sonuna kadar gidiniz. Burada Işıklı Kavşak bulunuyor.(Çetintaş-Nişantaşı Pazarının olduğu yer) Buradan yolun karşısına geçerek Kahire Caddesine Gidiniz. Elçilik Binası, yaklaşık 500 metre sonra Layoş Koşut Sokak keşişimin de bulunuyor.

OKUMALISIN  Bornova Küçük Park Nerede-Nasıl Gidilir?

Otobüs ile Gidecekler,

Ulus-Sıhhiye-Kızılay duraklarından, Kalkan 190-408 Nolu otobüslerine binerek Kahire Caddesi 3. Durakta inip, Layosş Koşut sokakta bulunan elçilik binasına ulaşabilirsiniz.

Metro ile Gelecekler,

Ulus-Sıhhiye-Kızılay istasyonunda inerek Bakanlıklar-Çankaya yönüne giden 190-408 Nolu otobüslerine binerek Kahire Caddesi 3. Durakta inip, Layosş Koşut sokakta bulunan elçilik binasına ulaşabilirsiniz.

-Navigasyon ile gelmek isteseniz, Altta yerleştirdiğimiz haritayı kullanarak kolay bir şekilde gelebilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.