Madame Tussauds Balmumu Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Madame Tussauds Balmumu Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Madame Tussauds Balmumu Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir? İstanbul’da  Gezilecek Yerler hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Madame Tussauds Balmumu Heykel Müzesi, İstanbul ili Beyoğlu ilçesinin en meşhur yerlerinden olan İstiklal Caddesinde bulunmaktadır. Dünyanın En Ünlü Balmumu Heykel Müzesi Markası olan Madame Tussauds’un 21. Şubesi olarak hizmet vermektedir.  250 yıl önce ilk Londra’da açtığı ilk Balmumu Müzesiden itibaren  milyonlarca insan tarafından ziyaret edilen Madame Tussauds, Günümüzde Balmumu Heykelciliği açısından popülerliğini hala korumaktadır.

Balmumu Heykel Müzesinde Başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Fatih Sultan Mehmet’ten Mimar Sinan’a  ve Mevlana’ya kadar bir çok Sanat, Bilim, Spor ve Müzik Alanında Dünya da ve Türkiye’de önemli yere sahip olan lişiler bulunmaktadır. Bu önemli kişileri ilk olarak Yüzlerce kez yüz vucut ölçüleri alınıp, Farklı açılardan fotoğrafları çekilerek heykelleri yapılmaktadır. Balmumu Heykel Müzesi 5 Farklı Bölüm üzerine tasarlanarak hazırlanmıştır. Sizlere Bu bölümler ve içerisinde bulunan Heykeller hakkında bilgiler vermeye çalışacağız..

Müzik Bölümünde; Ülkemizden  Zeki Müren, MFÖ , Müslüm Gürses, ve Barış Manço Dünya çapında ün yapanlardan ise, Rihanna, Madonna, Lady Gaga gibi ünlü müzik yıldızlarını görebilirsiniz.

OKUMALISIN  Kula Volkanik Jeoparkı Nerede - Nasıl Gidilir - Manisa Gezilecek Yerler?

Spor Bölümünde; Ülkemizden Arda Turan, Hidayet Türkoğlu Dünya çapında ün yapan sporculardan ise, Maria Sharapova, Rafael Nadal, Neymar, Lionel Messi, Ronaldo gibi  ünlü sporcuların Heykellerini görebilirsiniz.

Sinema Bölümünde; Ülkemizden Tarık Akan, Adile Naşit Dünya çapında ün yapan film yıldızlarından ise, Marılyn Monroe, Audrey Hepburn, Örümcek Adam, Tom Cruıse, Jackıe Chan gibi ünlülerin heykelini görebilirsiniz.

Bilim ve Kültür Bölümünde;  Ülkemizden Yaşar Kemal, Sabiha Gökçen olmak üzere Dünya çapında ün yapmış Albert Eınsteın, Leonardo Da Vinci, Mozart,  Steve Jobs’a ait balmumu heykelleri inceleyebilirsiniz.

VIP Party bölümünde ise, Kıvanç Tatlıtuğ, Beren Saat, Demet Akbağ gibi isimlere Julia Roberts, Johhny Depp, Brad Pitt ve Angelina Jolıe gibi Dünya sinemasının ünlü isimleri eşlik etmektedir.

Madame Tussauds Istanbul Giriş Ücreti;

Madam Tussauds Balmumu Heykel Müzesi Giriş Ücreti bir kaç farklı fiyatları bulunmaktadır. Kısaca bahsedecek olursak;

0-3 yaş Ücretsiz

3-14 yaş arası çocuklar için internetten 55 TL, Gişeden 69 TL

13 yaş üstü çocuklar ve yetişkinler için;  internetten 75 TL, Gişeden  94 TL.

Aile Paketi;  1 Yetişkin + 2 Çocuk + 2 Rehber Kitapçığı : 188 TL

OKUMALISIN  Aydıncık Kazankaya Kanyonu Nerede - Nasıl Gidilir?

Madame Tussauds + Sea Life; İnternetten  103 TL, Gişeden 129 TL 

Madame Tussauds Istanbul Ziyaret Saatleri,

Balmumu Heykel Müzesi, 10.00 – 20.00 Saatleri arasında açıktır.

Madame Tussauds Istanbul İletişim Bilgileri;

Adres: Hüseyinağa, Grand Pera, İstiklal Caddesi  no: 56/58, Beyoğlu-İstanbul

Tel: 444 3 253

Madame Tussauds Istanbul!a Nasıl Gidilir;

Madame Tussauds, İstanbul ili Beyoğlu ilçesinin en meşhur yerlerinden olan İstiklal Caddesinde bulunmaktadır. İstanbul’un En Turistik yeri olan İstiklal Caddesi üzerindeki Grand Pera Alışveriş Merkezi’nin bünyesinde bulunmaktadır.

Eski Emek Sineması olarak bilinen yere inşa edildi dersek daha iyi anlaşılabilir. İstiklal Caddesi üzerinde olduğu için ulaşım oldukça kolaydır. İstanbul’un neredeyse her noktasından buraya otobüs, minibüs ve metro seferleri bulabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.