Maden Deresi Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – SAKARYA

Maden Deresi Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – SAKARYA

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Maden Deresi Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir – Piknik & Kamp – Giriş Ücretleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                          Maden Deresi Şelalesi Nerede?                 

Maden Deresi Şelalesi, Sakarya ilinin Karasu ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Karasu ve Kocaali arasında bulunmaktadır. Sakarya ilinin Karasu ilçesinin merkezine yaklaşık olarak 20 km uzaklıkta olan bir dere olma özelliği taşımaktadır. Doğal bir güzelliğe sahip olan Maden Deresi çevresinde 1914 yılına kadar Fransızlar tarafından kullanılan maden tesisleri bulunmaktaymış. Dere adını eski zamanlarda burada yer alan maden tesislerinden almıştır.

              Maden Deresi Şelalesi Hakkında Bilgiler             

Yeşillikler arasında yer alan Maden Deresi doğal güzellikleri ile sizi karşılamaktadır. Özellikle şelale kısmı buraya gelen ziyaretçiler tarafından talep görmektedir. Bölge içerisinde çeşitli dinlenme tesisleri, piknik alanları, alabalık restoran bulunuyor.

OKUMALISIN  Bulamaçlı Kaplıcası Nerede – Nasıl Gidilir - KIRŞEHİR

Maden Deresinin eşsiz manzarasına karşı piknik yapabilir ve doğa yürüyüşü yapabilirsiniz. Fotoğraf çekmeyi sevenler için eşsiz bir manzaraya sahiptir. Ayrıca Maden Deresi çevresinde yer alan ağaçlar altında, kiremit çatılı, ahşap kamelyalardan oluşan tesislerde alabalık yiyebilirsiniz.

                      Maden Deresi Giriş Ücreti 2023 Yılı                

Giriş ÜCRETSİZDİR.

Araç ile Girişlerde 30 TL otopark ücreti alınıyor. (2023 Yılı)

                   Maden Deresinde Kamp Yapılır mı?                     

Evet kamp Yapılır.

Dağların arasında muhteşem doğa eşliğinde kamp yapmak isteyenler için harika bir yerdir. Kamp alanında çadır başına ortalama 100 TL ücret ödemeniz gerekiyor. (Yıl İçinde değişiklik olabilir.) Burada çadır kurup kuşların sesi eşliğinde muhteşem bir gece geçirmelisiniz.

Maden Deresi çevresinde ceviz, fındık, kestane ve böğürtlen ağaçları yer almaktadır. Eğer mevsiminde giderseniz bu meyveleri toplamanın keyfine varabilirsiniz.

OKUMALISIN  Yapraklı Koy Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücretleri - Mersin

                Maden Deresi Şelalesi’ne Nasıl Gidilir?                

Buraya şahsi aracınızla ulaşmanız gerekir. Çünkü bölgeye toplu taşıma aracı bulunmamaktadır. Özel aracınızla; Adapazarı’na vardıktan sonra burada Karasu yönüne doğru yol alıyorsunuz, Adapazarı Karasu sapağı 50 km. Karasu’yu geçip Kocaali’ye devam ederken sağ tarafta şelale tabelasını görürsünüz. Bu tabela yardımıyla buraya ulaşabilirsiniz. Aracınız ile bir yere kadar gidebilirsiniz geriye 20 – 30 dk’lık bir yürüme mesafesi sonrasında ulaşabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.