Anasayfa / Doğal Güzellikler / Maden Deresi ve Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir/Giriş Ücreti/Kamp/Sakarya

Maden Deresi ve Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir/Giriş Ücreti/Kamp/Sakarya

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Maden Deresi ve Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir – Piknik & Kamp – Giriş Ücretleri hakkında bilgiler vereceğiz.

        Maden Deresi ve Şelalesi Nerede?      

Maden Deresi ve Şelalesi, Sakarya ilinin Karasu ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Karasu ve Kocaali arasında bulunmaktadır. Sakarya ilinin Karasu ilçesinin merkezine yaklaşık olarak 20 km uzaklıkta olan bir dere olma özelliği taşımaktadır. Doğal bir güzelliğe sahip olan Maden Deresi çevresinde 1914 yılına kadar Fransızlar tarafından kullanılan maden tesisleri bulunmaktaymış. Dere adını eski zamanlarda burada yer alan maden tesislerinden almıştır.

Maden Deresi ve Şelalesi Hakkında Bilgiler

Yeşillikler arasında yer alan Maden Deresi doğal güzellikleri ile sizi karşılamaktadır. Özellikle şelale kısmı buraya gelen ziyaretçiler tarafından talep görmektedir. Bölge içerisinde çeşitli dinlenme tesisleri, piknik alanları, alabalık restoran bulunuyor.

Maden Deresinin eşsiz manzarasına karşı piknik yapabilir ve doğa yürüyüşü yapabilirsiniz. Fotoğraf çekmeyi sevenler için eşsiz bir manzaraya sahiptir. Ayrıca Maden Deresi çevresinde yer alan ağaçlar altında, kiremit çatılı, ahşap kamelyalardan oluşan tesislerde alabalık yiyebilirsiniz.

OKUMALISIN  İskender Paşa Konağı Nerede - Nasıl Gidilir?

   Maden Deresi Giriş Ücreti 2021    

Bölgeye araç ile girişte 20 TL ücret alınıyor.

 Maden Deresi Kamp Alanı Ücreti  

Dağların arasında muhteşem doğa eşliğinde kamp yapmak isteyenler için bulunan kamp alanında çadır başına yaklaşık

30 – 40 TL ücret ödemeniz gerekiyor. Hatta burada çadır kurup kuşların sesi eşliğinde muhteşem bir gece geçirebilirsiniz. Maden Deresi çevresinde ceviz, fındık, kestane ve böğürtlen ağaçları yer almaktadır. Eğer mevsiminde giderseniz bu meyveleri toplamanın keyfine varabilirsiniz.

Maden Deresi ve Şelalesi’ne Nasıl Gidilir?

Buraya şahsi aracınızla ulaşmanız gerekir. Çünkü bölgeye toplu taşıma aracı bulunmamaktadır. Özel aracınızla; Adapazarı’na vardıktan sonra burada Karasu yönüne doğru yol alıyorsunuz, Adapazarı Karasu sapağı 50 km. Karasu’yu geçip Kocaali’ye devam ederken sağ tarafta şelale tabelasını görürsünüz. Bu tabela yardımıyla buraya ulaşabilirsiniz. Aracınız ile bir yere kadar gidebilirsiniz geriye 20 – 30 dk’lık bir yürüme mesafesi sonrasında ulaşabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Sasalı Piknik Alanı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Sasalı Kent Ormanı

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Sasalı Kent Ormanı – Piknik Alanı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir