Mağaralı Koy Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – ANTALYA

Mağaralı Koy Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti –  ANTALYA

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Mağaralı Koy Nerede – Nasıl Gidilir – Kamp – Piknik Alanları Hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

              Mağaralı Koy Hakkında Bilgiler                       

Antalya İlinin Finike ilçesine bağlı Finike – Demre Karayolu üzerinde Kendiliğinden oluşan içerisinde Kumsalı olan bir yerdir. Hem karadan hem de Tekneler ile denizden ulaşabilirsiniz.

Mağaralı Koy çok kişi tarafından bilinmese de yöre halkı tarafından tercih edilen bir yer olarak bilinir. Turkuaz Mavisi Denizi, Keşfedilmemiş , bakir doğası ile sessiz sakin bir koy arayanlar için uygun bir yerdir. Bu küçük koy’un ufak bir plajı bulunuyor, Sahili Kum – Çakıl karışımıdır. Plaj içerisinde harhangi bir tesis olmadığı için Şemsiye, Şezlong bulunmuyor. Gitmeden yanınıza her eksiğinizi alın Yiyecek-İçecekte dahil olma üzere.

Mağaralı Koy’da Piknik ve Kamp yapma imkanı bulunmaktadır. WC, Duş imkanı yok. Anlıyacağınız doğa içerisinde Turkuaz rengine sahip tertemiz bir koydur.

                           Mağaralı Koy Nerede?                              

Mağaralı Koy, Antalya İlinin Finike ilçesine bağlı Finike-Demre Karayolu üzerinde bulunmaktadır.

                       Mağaralı Koy Giriş Ücreti                          

Giriş Ücretsizdir.

                Mağaralı Koy’ya Nasıl Gidilir?                       

Antalya İlinin Finike ilçesine bağlı Finike – Demre Karayolu üzerinde bulunan bu koya Gitmek için;

Şahsi aracı ile Gelecekler;  Antalya-Kemer, Adrasan, Kumluca ve Finike ilçe merkezini geçtikten sonra virajlı bir sahil yolu karşınıza çıkıyor. Bu yoldan yavaş yavaş ilerlemelisiniz, Çünkü Yönlendirici tabela yok, Keskin Virajlı yola geldiğinizde Mağarayı görebiliyorsunuz. Aracınızı virajı geçtikten sonra müsait bir yere bırakabilirsiniz.

Adrasan’dan Kiraladığınız tekne ile de bu koya ulaşabilirsiniz.

Toplu Taşıma ile Gelmek isteyenler, Kaş ilçesine giden minibüslere binip Fenike ilçesini geçtikten sonra o keskin virajlı yola geldiğinizde ineceğinizi söyleyin, Şoförler sizi Mağaralı koy’da indirecektir.

Antalya- Finike arası mesafe 130 Km. Bu mesafe arabayla yaklaşık olarak 2 saat sürecektir.

Fethiye-Finike arası mesafe 160 km. Elmalı Finike karayolu üzerinden 2 saat 45 dakika sürecektir.

Navigasyon ile Gelmek isterseniz, Altta yerleştirdiğimiz harita yardımı ile kolayca gelebilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.