Mahura (Tozköy) Yaylası Nerede – Nasıl Gidilir – İkizdere / RİZE

Mahura (Tozköy) Yaylası Nerede – Nasıl Gidilir – İkizdere / RİZE

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Mahura (Tozköy) Yaylası Nerede – Nasıl Gidilir – Yayla’da Kamp Yapılır mı? Piknik Yapılacak Yerler – Gezi Parkurları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Yayla, Rize ilinin İkizdere ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Yayla hem Tozköy bölgesinden hem Varda Yaylası’ndan hem de Trabzon Hayrat ilçesi tarafından yolları birbirine bağlayan bir merkez özelliğindedir. Yayla Rize il merkezine yaklaşık olarak 75 km, İkizdere ilçe merkezine ise yaklaşık 28 km uzaklıktadır.

Yayla, 2643 m yükseklikte bulunmaktadır. Yeşili ve doğası ile gelen ziyaretçileri kendine hayran bırakmaktadır. Doğa severler tarafından oldukça fazla ilgi gösterilmektedir.

Günü birlik Piknik yapmak için gelen çok sayıda kişiyi göreceksiniz. Ayrıca yaylada trekking, yamaç paraşütü, zirve tırmanışları, Kampçılık da yapılmaktadır.

             Mahura (Tozköy) Yaylası Nerede?               

Yayla, Rize ilinin İkizdere ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Yayla hem Tozköy bölgesinden hem de Trabzon Hayrat ilçesi tarafından ulaşabilirsiniz. Rize il merkezine yaklaşık olarak 75 km, İkizdere ilçe merkezine ise yaklaşık 28 km uzaklıktadır.

          Mahura (Tozköy) Yaylası Nasıl Gidilir?          

Buraya hususi araç ile ulaşım sağlanmaktadır. Yaylaya hem Tozköy bölgesinden hem de Trabzon Hayrat ilçesi tarafından ulaşılabilmektedir.

Şahsi Aracı ile Gidecekler; Altta yerleştirdiğimiz harita yardımıyla kolayca ulaşım sağlayabilirler.

Yol Tarifi / Google Haritalar

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.