Makedonya Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?

Makedonya Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?
171
A+
A-

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Makedonya Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir? Makedonya Büyükelçiliği hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Makedonya Ankara Büyükelçiliği Hakkında;

Büyükelçilikler Her ülkede olduğu gibi Ülkelerin Başkentlerinde bulunmaktadır. Ülkemizde Makedonya Büyükelçiliği, Başkent Ankara’da bulunmaktadır.  Makedonya Büyükelçiliği’nin görevi, Ülkemiz Makedonya ülkesi arasındaki ilişkileri yönetmektedir. Türkiye’deki en yetkili birimi olmakla birlikte, Makedonya Ülkesine gitmek isteyen, ticari veya turistik vize işlemlerini, yeşil kart taleplerini alan ve sonuca bağlayan bir yerdir.

-Büyükelçilikler Randevu ile çalışmaktadır.

-Vize işlemleri Başvuru sonuçları En az 1 ay sürüyor (seyahat etmeden 2-3 ay önce vize işlemlerini yapmanızı öneriyoruz)

Makedonya Ankara Büyükelçiliği Nerede;

Ankara ilinin Çankaya ilçesi Gaziosmanpaşa semtinde Uğur Mumcu Caddesi, Karaca Sokak üzerinde bulunmaktadır.

Makedonya Ankara Büyükelçiliği Çalışma Saatleri;

Büyükelçilik Çalışma Saati; 08.30-16.30 Saatleri arasındadır.

Resmi Gün ve Dini Bayramlarda Kapalıdır.

Makedonya Ankara Büyükelçiliği İletişim Bilgileri;

Adres: Uğur Mumcu Caddesi Karaca Sok. No: 24/5 Gaziosmanpaşa / Ankara

Tel: +90 312 439 92 04

Makedonya Ankara Büyükelçiliği’ne Nasıl Gidilir;

Ankara ilinin Çankaya ilçesi Gaziosmanpaşa semtinde Uğur Mumcu Caddesi, Karaca Sokak üzerinde bulunmaktadır.

Makedonya Büyükelçiliğine gitmek için;

Havayolu ile Gelecekler,

Esenboğa Havaalanında indikten sonra Belediye Otobüsü veya Havaş ile Kızılay’a kadar gelebiliyorsunuz. Kızılay’dan Güvenpark önünden Kalkan 304-114 Kırkkonaklar otobüslerine binerek Uğur Mumcu Caddesi üzerinde Kızkulesi Sokak durağında indiğiniz de yukarı doğru Kehribar Sokaktan devam ettiğinizde Karaca Sokakta elçilik binasını göreceksiniz.

OKUMALISIN  Heybeliada Gezilecek En Güzel 10 Yer?

Demiryolu ile Gelecekler,

Ankara Tren Garında indikten sonra, hemen önünden kalkan Kızılay veya Ulus yönüne giden dolmuşlara binerek Ulus veya Kızılay’a gelmelisiniz. Buradan önünden Kalkan 304-114 Kırkkonaklar otobüslerine binerek Uğur Mumcu Caddesi üzerinde Kızkulesi Sokak durağında indiğiniz de yukarı doğru Kehribar Sokaktan devam ettiğinizde Karaca Sokakta elçilik binasını göreceksiniz. Ya da Tren garı önünde bulunan taksi yardımıyla 20 dakika içerisinde gidebilişiniz.

Karayolu ile Gelecekler,

Kendi aracınızla gidecekseniz eğer, Ankara ilinin merkezinde bulunan Ulus-Sıhhiye-Kızılay-Bakanlıklar yönünde ilerledikten sonra sizi iki güzergâh bekliyor;

1.Yol,  Kuğulu Park olarak bilenen yerden köprü altına girerek devam ediniz. Cinnah Caddesi olarak bilinen yola sapacaksınız, buradan dik yokuştan sonuna kadar, Atakule’ye kadar devam ediniz. Atakule’den sola doğru dönerek Çankaya Caddesi boyunca devam ediniz. Bu yol sizi Uğur Mumcu Caddesine Götürecektir. Bu yol dan devam ederek Kızkulesi sokağına dönüş yaptığınızda Kehribar Sokağı göreceksiniz, bu yoldan devam edin Karaca sokak tabelasından dönüş yaparak elçilik binasına göreceksiniz.

2.Yol, Kuğulu park olarak bilinen yerdeki ışıklardan sola dönünüz, daha sonra ilk sağa doğru (karum alışveriş merkezine doğru) dönerek yokuş yukarı devam ediniz. Bu yolun devamında yol ayrımı bulunuyor. Siz sola doğru (Turan emeksiz caddesine doğru) Gaziosmanpaşa yoluna doğru devam ediniz. Bu yolun devamı sola doğru dönmektedir. Bu cadde Filistin Caddesindir. Uzun bir cadde olan Filistin caddesinin sonuna kadar ilerleyiniz. Caddenin en sonundan sağa Kuleli Sokağa döndükten sonra yola devam edin, yolun bittiğinde, sola dönün, Bu cadde Uğur Mumcu Caddesine Götürecektir. Bu yol dan devam ederek Kızkulesi sokağına dönüş yaptığınızda Kehribar Sokağı göreceksiniz, bu yoldan devam edin Karaca Sokak tabelasından dönüş yaparak elçilik binasına göreceksiniz.

OKUMALISIN  Onur Anıtı - Samsun Atatürk Anıtı Nerede - Nasıl Gidilir?

Otobüs ile Gidecekler,

Ulus-Sıhhiye-Kızılay duraklarından, önünden Kalkan 304-114 Kırkkonaklar otobüslerine binerek Uğur Mumcu Caddesi üzerinde Kızkulesi Sokak durağında indiğiniz de yukarı doğru Kehribar Sokaktan devam ettiğinizde Karaca Sokakta elçilik binasını göreceksiniz.

Metro ile Gelecekler,

Ulus-Sıhhiye-Kızılay istasyonunda inerek Bakanlıklar-Çankaya yönüne Giden 304-114 Kırkkonaklar otobüslerine binerek Uğur Mumcu Caddesi üzerinde Kızkulesi Sokak durağında indiğiniz de yukarı doğru Kehribar Sokaktan devam ettiğinizde Karaca Sokakta elçilik binasını göreceksiniz.

-Navigasyon ile gelmek isteseniz, Altta yerleştirdiğimiz haritayı kullanarak kolay bir şekilde gelebilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.