Malatya Fotoğraf Makineleri Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Malatya Fotoğraf Makineleri Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Malatya Fotoğraf Makineleri Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir? Malatya Gezilecek Yerler hakkında bilgiler vereceğiz.

Malatya Fotoğraf Makineleri Müzesi,  Malatya ilinin Merkezinde Malatya Büyükşehir Belediye Binası’nın hemen yanı başında Malatya Sanat Sokağı içerisinde bulunmaktadır. Asya, Avrupa ve  Türkiye’nin En Büyük Fotoğraf Makinesi Müzesi olma özelliği taşımaktadır.

Malatya Belediyesi Tarafından, 2017 yılında Sanat Sokağı içerisinde 2 katlı ahşap bir binada hizmete açılmıştır. Müzede, En eskisi 1876 tarihli olan 2023 fotoğraf Makinesi ile 3500 Aksesuar sergilenmektedir. Fotoğraf Makinelerinin yanı sıra, Flaş, Projeksiyon Cihazları, film yıkama ve kart baskı laboratuvarları, Nostaljik Sinema Salonu ve Malatya Hatıra Köşesi ilgi görmektedir. Ayrıca, Müze de Altın kaplama Leica modelleri,  Su matarası şeklinde Casus ve Dedektif fotoğraf makinesi gibi ilgi çekici ürünler bulunmaktadır.

Malatya Fotoğraf Makineleri Müzesi Giriş Ücreti;

Müze’ye Giriş Ücretsizdir.

Malatya Fotoğraf Makineleri Müzesi Ziyaret Saatleri;

Müze’ye 08.30 – 17.00 Saatleri arasında hizmet vermektedir.

Malatya Fotoğraf Makineleri Müzesi İletişim Bilgileri;

Adres: İnönü, İnönü Cd.  Merkez-Malatya

OKUMALISIN  Galata Mevlevihanesi Müzesi Nerede - Nasıl Gidilir?

Tel: (0422) 377 10 00 (Malatya Büyükşehir Belediyesi)

Malatya Fotoğraf Makineleri Müzesi’ne Nasıl Gidilir;

Malatya Fotoğraf Makineleri Müzesi,  Malatya ilinin Merkezinde Malatya Büyükşehir Belediye Binası’nın hemen yanı başında Malatya Sanat Sokağı içerisinde bulunmaktadır. Müzeye Gitmek için, Malatya Büyükşehir Belediyesinin hemen yakınında bulunan Sanat sokağına gelmeniz yeterli olacaktır. Toplu Taşıma ile Gelecekler, Malatya Belediyesine Giden Minibüslere binerek rahatlıkla ulaşabilirler.

 

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.