Malatya Kahve Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saati?

Malatya Kahve Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saati?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Malatya Kahve Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti? Konuları hakkında bilgiler vereceğiz.

                   Malatya Kahve Müzesi Nerede;                    

Müze, Malatya ilinin merkez ilçelerinden olan Yeşilyurt İlçesinde bulunuyor. Tarihi Bir Konakta hizmet vermeye başlayan bu müzenin adı ‘44 Yıl Hatır Kahve Konağı Müzesi’ olarak söyleniyor.

               Malatya Kahve Müzesi Hakkında;                   

Kahve Müzesi, Türk Gelenek Göreneklerinden biri olan Kahve Kültürünü gelecek nesillere aktarmak adına açılmıtır. Müze’de, 16. Yy’dan Günümüze kadar olan zaman içerisinde Kahvenin  yapımında kullanılan Öğütme ve Pişirme Kapları başta olmak üzere  Cezve, Fincan, Pişirme Aparatları, Kahve Saklama Aparatları, El değirmeni, Tavaları, terazi, tahta kaşık, ve lokumluklar başta olmak üzere yaklaşık 510 obje sergileniyor.

                Malatya Kahve Müzesi Giriş Ücreti;                

Kahve Müzesine Giriş ÜCRETSİZDİR:

         Malatya Kahve Müzesinin Ziyaret Saati;              

Müze, Saat 09.00 – 17.00 saatleri arası açıktır. Haftasonları KAPALIDIR.

           Malatya Kahve Müzesi’ne Nasıl Gidilir?             

Bu Müze, Malatya ilinin merkez ilçelerinden  Yeşilyurt İlçesinde bulunuyor. Gündüzbey yolunda konakların  olduğu yerde bulunuyor. Yönlendirici Levhalar yardımı ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Toplu Taşıma ile Gidecekler, Malatya Merkezden  kalkan Çırmıktı münibüsü bindiğinizde rahatça ulaşım sağlayabilirsiniz.

Malatya Yeşilyurt Belediyesi Dahili Telefon: 0422 377 77 77

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.