Malezya Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?

Malezya Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?
212
A+
A-

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Malezya Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir? Malezya Büyükelçiliği hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Malezya Ankara Büyükelçiliği Hakkında;

Büyükelçilikler Her ülkede olduğu gibi Ülkelerin Başkentlerinde bulunmaktadır. Ülkemizde Malezya Büyükelçiliği, Başkent Ankara’da bulunmaktadır Malezya Büyükelçiliği’nin görevi, Ülkemiz Malezya ülkesi arasındaki ilişkileri yönetmektedir. Türkiye’deki en yetkili birimi olmakla birlikte, Malezya Ülkesine gitmek isteyen, ticari veya turistik vize işlemlerini, yeşil kart taleplerini alan ve sonuca bağlayan bir yerdir.

-Büyükelçilikler Randevu ile çalışmaktadır.

-Vize işlemleri Başvuru sonuçları En az 1 ay sürüyor (seyahat etmeden 2-3 ay önce vize işlemlerini yapmanızı öneriyoruz)

Malezya Ankara Büyükelçiliği Nerede;

Ankara ilinin Çankaya ilçesi Gaziosmanpaşa semtinde Uğur Mumcu Caddesi, Koza Sokak üzerinde bulunmaktadır.

Malezya Ankara Büyükelçiliği Çalışma Saatleri;

Büyükelçilik Çalışma Saatleri: Pazartesi-Cuma: 09:00-16:30  saatleri arası hizmet vermektedir.

Resmi Gün ve Dini Bayramlarda Kapalıdır.

Malezya Ankara Büyükelçiliği İletişim Bilgileri;

Adres: Uğur Mumcu Caddesi, Büyükesat, Koza Sokak No:58, Gaziosmanpaşa / Ankara

Tel: +90 312 446 35 47

Malezya Ankara Büyükelçiliği’ne Nasıl Gidilir;

Ankara ilinin Çankaya ilçesi Gaziosmanpaşa semtinde Uğur Mumcu Caddesi Koza Sokak üzerinde bulunmaktadır.

Malezya Büyükelçiliğine gitmek için;

Havayolu ile Gelecekler,

Esenboğa Havaalanında indikten sonra Belediye Otobüsü veya Havaş ile Kızılay’a kadar gelebiliyorsunuz. Kızılay’dan Güvenpark önünden Kalkan 304-114 Kırkkonaklar otobüslerine binerek Uğur Mumcu Caddesi üzerinde Çağdaş Market durağında inip, Küpe Sokaktan yukarıya doğru yürüyünüz, Koza sokağa giriş yaptığınızda elçilik binasını göreceksiniz.

OKUMALISIN  Selime Kasabası Gezi Rehberi

Demiryolu ile Gelecekler,

Ankara Tren Garında indikten sonra, hemen önünden kalkan Kızılay veya Ulus yönüne giden dolmuşlara binerek Ulus veya Kızılay’a gelmelisiniz. Buradan Kalkan 304-114 Kırkkonaklar otobüslerine binerek Uğur Mumcu Caddesi üzerinde Çağdaş Market durağında inip, Küpe Sokaktan yukarıya doğru yürüyünüz, Koza sokağa giriş yaptığınızda elçilik binasını göreceksiniz. Ya da Tren garı önünde bulunan taksi yardımıyla 20 dakika içerisinde gidebilişiniz.

Karayolu ile Gelecekler,

Kendi aracınızla gidecekseniz eğer, Ankara ilinin merkezinde bulunan Ulus-Sıhhiye-Kızılay-Bakanlıklar yönünde ilerledikten sonra sizi iki güzergâh bekliyor;

1.Yol,  Kuğulu Park olarak bilenen yerden köprü altına girerek devam ediniz. Cinnah Caddesi olarak bilinen yola sapacaksınız, buradan dik yokuştan sonuna kadar, Atakule’ye kadar devam ediniz. Atakule’den sola doğru dönerek Çankaya Caddesi boyunca devam ediniz. Bu yol sizi Uğur Mumcu Caddesine Götürecektir. Bu yol dan devam ederek Çağdaş Market’e gelmeden Küpe Sokağına dönüş yapın 2. Soldan Koza sokağına dönünüz, elçilik binasına göreceksiniz.

2.Yol, Kuğulu park olarak bilinen yerdeki ışıklardan sola dönünüz, daha sonra ilk sağa doğru (karum alışveriş merkezine doğru) dönerek yokuş yukarı devam ediniz. Bu yolun devamında yol ayrımı bulunuyor. Siz sola doğru (Turan emeksiz caddesine doğru) Gaziosmanpaşa yoluna doğru devam ediniz. Bu yolun devamı sola doğru dönmektedir. Bu cadde (Macaristan Caddesi)Filistin Caddesindir. Uzun bir cadde olan Filistin caddesinin sonuna kadar ilerleyiniz. Caddenin en sonundan sağa Kuleli Sokağa döndükten sonra yola devam edin, yolun bittiğinde, sola dönün, Bu cadde Uğur Mumcu Caddesine Götürecektir. Bu yol dan devam ederek Çağdaş Market’e gelmeden Küpe Sokağına dönüş yapın 2. Soldan Koza sokağına dönünüz, elçilik binasına göreceksiniz.

OKUMALISIN  Spil Dağı Milli Parkı Nerede – Nasıl Gidilir?

Otobüs ile Gidecekler,

Ulus-Sıhhiye-Kızılay duraklarından, Kalkan 304-114 Kırkkonaklar otobüslerine binerek Uğur Mumcu Caddesi üzerinde Çağdaş Market durağında inip, Küpe Sokaktan yukarıya doğru yürüyünüz, Koza sokağa giriş yaptığınızda elçilik binasını göreceksiniz

Metro ile Gelecekler,

Ulus-Sıhhiye-Kızılay istasyonunda inerek Bakanlıklar-Çankaya yönüne Giden 304-114 Kırkkonaklar otobüslerine binerek Uğur Mumcu Caddesi üzerinde Çağdaş Market durağında inip, Küpe Sokaktan yukarıya doğru yürüyünüz, Koza sokağa giriş yaptığınızda elçilik binasını göreceksiniz inip, Bir alt cadde olan Uğur Mumcu Sokağa 5dk.  Yürümelisiniz.

-Navigasyon ile gelmek isteseniz, Altta yerleştirdiğimiz haritayı kullanarak kolay bir şekilde gelebilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.