Malkara Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – BURSA

Malkara Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – BURSA

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Malkara Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Şemsiye & Şezlong Giriş Ücretleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                          Malkara Plajı Nerede?                          

Plaj, Bursa ilinin Karacabey ilçesi sınırlarında yer almaktadır. Bursa merkeze yaklaşık 86 km uzaklıktadır. Bayramdere Mahallesi sınırlarındadır. Sahili Genel olarak İnce Kumlu bir yapıya sahiptir. Bursa ilinin En Güzel Sahilleri arasında desek hiç yanlış olmaz. Belediye tarafından düzenli şekilde temizleme ve bakım çalışmaları yapılmaktadır. Deniz suları rüzgârdan dolayı dalgalı biçimdedir.

Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından yapılan son ölçüm değerlerine göre deniz suyu iyi kalite sınıfına girmiştir.

Burası şehir yaşantılarından bıkan kişilerin kafa dinleme yeri olarak bilinmektedir. Ormanla sahilin bir arada olduğu çok özel bir yerdir. Türkiye’nin En Uzun Sahilleri arasında olduğunu belirtelim. Bu özelliği ile plaj oldukça fazla ilgi görmektedir.

Bulunduğu bölgenin manzarası da buranın ziyaret edilme sebebidir. Bölgede yeme içme noktalarının az olmasından dolayı hazırlıklı gitmenizi tavsiye ederim. . Etrafında market vb. İhtiyaçlarınızı alabileceğiniz dükkanlar mevcut. Duş alabileceğiniz ve giyinebileceğimiz kabinler mevcuttur.

         Malkara Plaj’ında Kamp Yapılır mı?              

Evet, Yapılır.

                     Malkara Plajı Giriş Ücreti                     

Giriş ÜCRETSİZDİR.

             Malkara Plajı’na Nasıl Gidilir?                 

Plaj, Bursa ilinin Karacabey ilçesi sınırlarında yer almaktadır. Bursa merkeze yaklaşık 86 km uzaklıktadır. Bayramdere Mahallesi sınırlarındadır.

Bu plaja hususi aracınızla ulaşım sağlayabilirsiniz. Plaja hususi aracıyla gelenler Bursa merkezden E881 üzerinden ulaşım sağlayabilirler. Yaklaşık 1 saat 20 dk sürmektedir.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

  1. Tayfun dedi ki:

    Kumsal sadece çakıllı değildir ben Yeniköy ün yerlisiyim ve ince kumlu bir plajı da vardır ve Türkiye’nin en uzun sahili buradadır. ( 23 km )