Maltepe Orhangazi Şehir Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti

Maltepe Orhangazi Şehir Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Maltepe Orhangazi Şehir Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Açılış / Kapanış Saatleri – Çocuk Oyun Alanları – Kamp & Piknik Alanları hakkında bilgiler vereceğiz.

                 Orhangazi Şehir Parkı Nerede?                         

Şehir Parkı, İstanbul ilinin Maltepe ilçe sınırları içerisinde bulunan Türkiye’nin En Büyük Şehir Parkıdır.  Halk arasında Maltepe Sahili olarak ta bilinen bu yer toplam 120 hektarlık bir alan dolgu yapılarak hizmete açılmıştır.

        Orhangazi Şehir Parkı Hakkında Bilgiler          

Ülkemizin En Büyük Şehir Parkı unvanına sahip olan bu yer, 101 hektar dolgu alanı, 19 hektar Yeşil alan ala olmak üzere 120 hektarlık alanı kapsamaktadır.

Şehir park Alanı içerisinde Neler Var derseniz.  4 farklı noktadan Giriş Kapısı, 10 adet Yaya ve 5 adet bisiklet parkuru bulunuyor. 4000 araçlık otopark alan, 76 Otobüs Alanı, Karavan Kamp Alanı,

1 Adet Nizami Futbol Sahası (70m * 110m büyüklükte) 20 Adet Basketbol – Futbol – Voleybol Sahası, 1 adet Uluslararası maç yapılacak düzeyde Tenis Kortu var.

Ayrıca, 2 Adet Mini Golf Sahası, 13 bin metrekare Çocuk Oyun Alanı, Survivor Parkuru, Tırmanma Alanı, Paten – Kaykay Pisti, Frizbi Oyun Alanı, Cami, WC bulunuyor.

Türkiye’nin En Büyük Şehir Parkı

Şehir Parkı, Yeşil Alan ve Flora olarak ta oldukça zengindir. 8000 m2’lik Gül Bahçesi, Adet Arkat, 24 Adet Pergola ve 178 çeşit Gül ağacı bulunuyor. Cafe & Restoran olarak ta birkaç yer bulunuyor. Belediye tarafından işletilen Beltur sayesinde ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Bisiklet ve Martı kiralayıp Bu güzel alanı gezmenizi tavsiye ediyoruz.

        Orhangazi Şehir Parkı’nda Piknik Yapılır mı?      

Park içerisinde bulunan ahşap oturaklı alan içerisinde uygun Piknik alanları yer almaktadır. Buruda Mangal Yapmak & Ateş Yapmak yasaktır. Sadece Piknik Tüpünden faydalanabilirsiniz. Hafta sonu oldukça kalabalık olduğundan dolayı yer bulmak sorun olabiliyor. Kamp sandalyenizi ve Masanızı götürmenizi tavsiye ederiz.

      Orhangazi Şehir Parkı’nda Kamp Yapılır mı?     

Şehir Parkında Kamp Yapmak Yasaktır. Sadece Karavan İle Kamp yapabilirsiniz. Karavanlar için oluşturulmuş uygun bir alan var. İster Günlük İster Aylık kira ücreti ödeyerek konaklayabilirsiniz.

                Orhangazi Şehir Parkı Giriş Ücreti                    

Giriş ÜCRETSİZDİR.

Sadece araçlar için Giriş Ücreti alınıyor.

Orhangazi Şehir Parkı Giriş Ücreti 2023 yılı

Otomobil Tam Gün ….. : 32 TL

Karavan Günlük …..: 120 TL

(Kredi Kartı – İstanbul Kart ile ödeme kolaylığı bulunuyor.)

   Orhangazi Şehir Parkı Açılış / Kapanış Saatleri  

Şehir Parkına Giriş – Çıkış için herhangi bir saat sınırlaması yoktur.

  Maltepe Orhangazi Şehir Parkı’na Nasıl Gidilir?  

Şehir Parkı, İstanbul ilinin Maltepe ilçe sınırları içerisinde Maltepe Sahil olarak bilinen yerde bulunmaktadır. Merkezi bir yerde olduğundan dolayı Ulaşım olarak oldukça kolaydır.

Orhangazi Şehir Parkı’na En Kolay Ulaşım MARMARAY’dır.

Gebze – Halkalı arası hizmet veren MARMARAY hattına binip SÜREYYA PLAJI durağında indiğinizde yürüme mesafesindedir.

Kadıköy Tarafından Gidecekler, Kadıköy – Tavşantepe Metro hattına binip AYRILIK ÇEŞMESİ durağında indikten sora MARMARAY ile aktarma yapması gerekiyor.

Avrupa tarafından Gidecekler, En Yakın MARMARAY durağına gelip MARMARAY ile gitmelisiniz.

                    Yol Tarifi / Google Haritalar                         

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.