Mamak Lavanta Bahçesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti 2024

Mamak Lavanta Bahçesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti 2024

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Mamak Lavanta Bahçesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti Ziyaret Saatleri Hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

           Mamak Lavanta Bahçesi         

 Ankara ilinin Mamak ilçesi sınırlarında Gökçeyurt olarak bilinen mevkide bulunuyor. Ankara ilinin Doğu girişinde bulunuyor.

         Lavanta Bahçesi Hakkında Bilgiler          

2022 yılında hizmet vermeye başlayan bu bahçe Ankara iline farklı bir renk getirdi. Gri şehir olarak rivayet edilen bu şehir artık Lavanta çiçeklerinin mor renkleriyle süslenmektedir.

Mamak Lavanta Bahçesi

Mamak Lavanta Bahçesi

Lavanta Bahçeleri ilk olarak Isparta ilçesinde meşhur olmasıyla birlikte artık günümüzde hemen hemen her ilde rastlamaktayız. Bu bağlanma Mamak Belediyesi ve Mamak Kadın kooperatifi işbirliği ile ilçeye farklı bir alan kazandırıldı.

Ankara’nın İlk Lavanta Bahçesi

Lavanta Bahçesi içerisinde hem gezme imkanı hem de fotoğraf çekinmek için dekorlar yapılmış. Sosyal medya oldukça ilgi gören bu yeri mutlaka gezmelisiniz. Bahçe’nin hemen yanında yapılan kafeterya ile de gelen misafirler bir şeyler yeyip içme fırsatı buluyorlar.

              Lavanta Bahçesi Giriş Ücreti                  

Giriş Ücretsizdir.

         Mamak Lavanta Bahçesi’ne Nasıl Gidilir?             

Ankara ilinin Mamak ilçesi sınırlarında Gökçeyurt olarak bilinen mevkide bulunuyor. Buraya toplu taşıma ile şimdilik gidilemiyor.

Mamak Lavanta Bahçesi’ne Otobüs ile Nasıl Gidilir?

En yakın Gökçeyurt beldesine gelip oradan gitmek. Gökçeyurt beldesine giden otobüsler 359 – 368 hat numaralı otobüslerdir.

359 Hat No’lu otobüs güzergahı Ankara Spor Saloonu – Gökçeyurt

368 Hat No’lu otobüs güzergahı Opera – Gökçeyurt

Şahsi Aracı ile Gidecekler; Altta yerleştirdiğimiz harita yardımı ile kolayca ulaşabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.