Anasayfa / Akdeniz Bölgesi / Manavgat Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saatleri?

Manavgat Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saatleri?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Manavgat Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saatleri? hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Manavgat Şelalesi Hakkında;

Manavgat Şelalesi, Ülkemizin ve Antalya ilimizin en ünlü şelalelerinden biridir. Şelale, Antalya’nın Manavgat ilçesinden geçen Manavgat Çayı üzerinde bulunmaktadır. Şelalenin, Manavgat ilçe merkezine uzaklığı 4 km. uzaklıktadır. Şelale, ırmak sularının 4 metre yükseklikteki falezden aşağıya dökülmesi ile oluşmaktadır. Yüksekliği ne kadar şaşırtıcı olsa da geniş bir alan üzerinden gürül gürül akmaktadır. Kulağınızı etkileyen o su sesini duyunca ne demek istediğimizi anlayacaksınız. Yüksek çınar ağaçları altında hem serinleyip hem güzel bir Manavgat nehri manzarası seyretmek için gitmenizi öneririm.

Şelalenin hemen yanında kurulu birçok piknik alanları bulunuyor. Yöre halkı kentin gürültüsünden kaçıp sus sesini dinlemek için buraya akın ediyorlar. Ayrıca dışarıdan gelenler için şelale çevresinde birçok restoranlar bulunuyor burada balık yiyebilirsiniz.

Şelalenin oluşmasını sağlayan Manavgat Çayı üzerinde rafting yapılmaktadır. Bana göre amatörler için değil, amatörler için önereceğim yer ise Köprülü Kanyon’dur. Antalya’nın turistik değeri ve merkezlere yakınlığı sebebiyle ülkemizin en popüler rafting parkurlarına ev sahipliği yapmaktadır. Rafting profesyonel sporcularla birlikte ve yöreden bir kılavuz alınarak yapılmaktadır. Başlangıç noktasına ek üç kanyonun yer aldığı bu parkurda 3-4-5 zorluk derecesindeki çağlayanlar ve bazen de şelalelerden geçilmektedir.

OKUMALISIN  Afyonkarahisar Kalesi Nerede – Nasıl Gidilir?

 

Manavgat Şelalesi Giriş Ücreti 2020

Şelale ziyaret saati için herhangi bir zaman kısıtlaması yoktur. Günün her saatinde rahatlıkla gidebilirsiniz. Güzel resimler çekilmek istiyorsanız gün batımında gitmenizi öneririm.

Şelale Giriş ücreti kişi başı 7 TL’dir.

Manavgat Şelalesi’ne Nasıl Gidilir?

Şelaleye ulaşım oldukça kolaydır. Antalya merkezden şelaleye ulaşım için Antalya otogarından Manavgat ilçesine gideceksiniz. Daha sonra ilçeden şelaleye giden minibüsleri kullanabilirsiniz. İlden ilçeye yolculuk süresi, 1.30 saat civarındadır.  Manavgat’ta Gezilecek Yerler; Side Antik Kenti, Aspendos Antik Kenti, Seleukeia Antik Kenti, Selge Antik Kenti, Aspendos Tarihi Kemer Köprüsü, Oluk ve Böğrüm Köprüleri, Oymapınar Barajı, Köprülü Kanyon gibi görülmeye değer yerler de bulunmaktadır.

Hava yolu ile gelecek kişiler Antalya Havalimanında indikten sonra servisle Manavgat ilçesine geçerek oradan minibüslerle ulaşabilirler.

  • Manavgat Şelalesi – Antalya 76 km.
  • Manavgat Şelalesi – İstanbul 800 km.
  • Manavgat Şelalesi – Ankara 622 km.
  • Manavgat Şelalesi – Antalya Havalimanı 60 km.
  • Manavgat Şelalesi – Side 8 km.
  • Şelale – Alanya 62 km.
OKUMALISIN  Dalaman Gezilecek Yerler - Dalaman Gezi Rehberi

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Üveys Paşa Cami Nerede – Nasıl Gidilir – Aydın Gezilecek Yerler

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Üveys Paşa Cami Nerede – Nasıl Gidilir – Cami’nin Tarihi ve Mimarisi hakkında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir