Anasayfa / Doğal Güzellikler / Manle Şelaleleri Nerede – Nasıl Gidilir?

Manle Şelaleleri Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Manle Şelaleleri Nerede – Nasıl Gidilir? – Rize Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Manle Şelaleleri Hakkında;

Manle Şelaleleri, Rize ilinin İkizdere ilçe sınırları içerisinde yer almaktadır. İkizdere ilçe merkezindeki Yeşilyurt Mahallesinde bulunmaktadır. Rize il merkezine yaklaşık olarak 56 km mesafede bulunmaktadır. Burada toplamda iki şelale bulunmaktadır. Bu şelalelerin toplam uzunluğu 45 metredir ve peş peşe sıralanmışlardır. 557 metrelik rakıma sahiptirler.

Manle Şelalesi müthiş güzelliği ile doğaseverlerin ilgisini çekiyor.  Yerli ve yabancı turistler tarafından ziyaret edilmektedir. İkizdere belediyesi tarafından bölgede çevre düzenlemesi yapılmıştır. Seyir terasında manzaranın keyfini çıkarabilir ve kartpostallık fotoğraflar çekebilirsiniz. Manle şelalesi parkında oturup dinlenmek ve isterseniz getireceğiniz yiyecekleri burada tüketmek için çardaklar bulunmaktadır.

Manle Şelaleleri Nerede?

Manle Şelaleleri, Rize ilinin İkizdere ilçe sınırları içerisinde yer almaktadır. İkizdere ilçe merkezindeki Yeşilyurt Mahallesinde bulunmaktadır. Rize il merkezine yaklaşık olarak 50 km mesafede bulunmaktadır.

Manle Şelaleleri Nasıl Gidilir?

Manle Şelaleleri, İkizdere ilçe merkezindeki Yeşilyurt Mahallesinde bulunmaktadır. Bu sebeple İkizdere ilçe merkezine ulaşmanız gerekmektedir. İlçe merkezine hususi araç ya da toplu taşıma araçları il rahatlıkla ulaşabilirsiniz. İlçe merkezinde yaklaşık 800 metre mesafede yer alan şelalelere yürüyerek ulaşılmaktadır. Yo engebeli olduğu için 15-20 dk kadar sürmektedir. Ayakkabı seçimine dikkat etmenizi tavsiye ederim.

OKUMALISIN  Şimşirli Köyü Camii Nerede - Nasıl Gidilir?

Bazı iller ile İkizdere arasındaki mesafe:

  • Trabzon İkizdere arası yaklaşık 95 km
  • Erzurum İkizdere arası yaklaşık 202 km
  • Samsun İkizdere arası yaklaşık 423 km
  • Ankara İkizdere arası yaklaşık 837 km
  • İstanbul İkizdere arası yaklaşık 1164 km
  • Kocaeli İkizdere arası yaklaşık 1074 km
  • Bursa İkizdere arası yaklaşık 1173 km
  • İzmir İkizdere arası yaklaşık 1430 km
  • Antalya İkizdere arası yaklaşık 1244 km

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Mehmet Akif Ersoy Evi ve Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Çanakkale

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Mehmet Akif Ersoy evi ve Müzesi  Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir