Mardin Savur YeşilSu Nerede – Nasıl Gidilir – Neler Yapılır?

Mardin Savur YeşilSu Nerede – Nasıl Gidilir – Neler Yapılır?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Mardin Savur YeşilSu Nerede – Nasıl Gidilir – Neler Yapılır? Konuları hakkında bilgiler vereceğiz.

                  Mardin Savur YeşilSu Nerede;           

Yeşilsu, Mardin İlil Savur ilçesinde Dilbee Mevkisin de Diyarbakır – Savur yolu üzerinde bulunuyor.  olarak bilinen yerde Savur çayı üzerinde bulunmaktadır. Doğa ile iç içe, Muhteşem manzarası ve Serin suyu ile Ailecek veya sevdikleriniz ile Gidip Keyifli anlar yaşayacağınız bir yerdir.

                Savur Yeşilsu’da Neler Yapılır?        

 

Özel bir işletme tarafından işletilen bu yer, Geleneksel tahtlar şeklinde yapılmış masalar ve şark köşesi tarzında derenin üzerine kurulmuş oturma yerlerin de Yeme İçme hizmetleri vermektedir.

Yeşilsu’da Gürül Gürül akan su üzerine kurulan çardaklarda doğanın o muhteşem dinlendirici havasında  kendinizi tazeleyebilirsiniz. Ayakları  suya sokup serinlemek hiç bu kadar keyifli olmamıştır. Nehir üzerinde yüzen Ördekler ise yüzleri gülümsetecek güzelliktedir.

Yeşilsu’da Ne yenir derseniz, Balık başta olmak üzere he çeşit ızgara yapılıyor. Sabah Kahvaltıya gitmek isterseniz eğer, Serpme kahvaltı servis edilmektedir.

OKUMALISIN  Bosna Hersek Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?

           Mardin Savur Yeşilsu’ya Nasıl Gidilir?   

Yeşilsu, Mardin İli Savur ilçesinde Dilbee Mevkiisin de Diyarbakır – Savur yolu üzerinde bulunuyor.  Savur ilçe merkezine 5 dk. Mesafededir.

Toplu Taşıma ile Gidecekler,  Mardin il merkezinden Savur ilçe arabalarına bindiklerinde İlçe merkezinde inip taksi ile gidebilirler.

Şahsi Aracı ile Gidecekler; Mardin İlinden Savur ilçesine geldiklerinde Savur yolu olarak biline yoldan gittiklerinde Yeşilsu Tabelasını rahatlıkla görebilirsiniz.

Navigasyon ile Gidecekler; Altta yerleştirdiğimiz harita yardımı ile kolayca ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.