Marmaracık Koyu Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kamp

Marmaracık Koyu Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kamp

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Marmaracık Koyu Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kamp Alanları hakkında bilgiler vereceğiz.

           Marmaracık Koyu Tabiat Parkı Hakkında;      

Marmaracık Koyu Tabiat Parkı, İstanbul İlinin Sarıyer İlçesi sınırları içerisinde yer alır. İstanbul’un Karadeniz kıyılarında bulunmaktadır. Sarıyer ilçe merkezine 15 km uzaklıkta yer almaktadır.

Çok geniş bir floraya sahiptir. Yaklaşık 7,5 hektar alana yayılan bölge Feneryolu Yaban Hayatı Geliştirme Sahası içerisindedir. Sayısız ağaç ve bitki türünün yanı sıra, farklı hayvan türleri de bulunur. Meşelik ve makilikler oldukça fazladır. Orman türü olarak da mavromoloz ormanları yer alır.  Başlıca yaban hayvanları: Geyik, çakal, yaban domuzu, tilki, sansar ve tavşandır. Bu hayatın korunması, Marmaracık Tabiat Parkı’nın uzun yıllar yaşaması için önem taşır. Marmaracık Koyu 2011 yılında Tabiat Parkı olarak ilan edilmiştir.

Marmaracık Tabiat Parkı’nda Günübirlik kullanım için uygun olan bölgede piknik ve plaj noktaları bir arada bulunabilir. Marmaracık Koyu Tabiat Parkında kır evleri, lokanta, büfe, çocuk oyun alanları gibi imkanlar bulunur. Kuş gözlem evi, kuşları ayrıntılı olarak görmek ve seyretmek için tercih edilebilir. Tesis bulunmakla birlikte, hiç tesise gerek kalmaksızın, tahta masalar üzerinde piknik de yapılabilir. Denize girmek ve temiz orman havasını almak için ideal yerlerden biridir. Özellikle, çocuklu ailelerin tercih edebileceği, rahat edilecek mekânlardan biridir.

OKUMALISIN  Cunda Adası’nda Gezilecek En İyi 10 Yer – Cunda Gezi Rehberi - Bursa

         Marmaracık Koyu Kamp Alanı Hakkında           

Marmaracık Tabiat Parkı, İstanbul’un İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Gençlik Kampı’nında içinde yer aldığı Marmaracık Koyu’nda deniz kenarı kamp etkinliği gerçekleştirebilirsiniz.

İstanbul kamp alanları arasında aslında birçok kişinin bilmediği bir yer olan Marmaracık kamp alanı, yaz aylarında denize girebileceğiniz temiz koylar arasında da yer almaktadır.

       Marmaracık Tabiat Parkı Giriş Ücreti 2022        

Kişi başı giriş ücreti………………………..………….: 8₺

3 yataklı bungalov ev konaklama ücreti…….: 250₺

İndirimli kişi başı giriş ücreti………………………: 4₺

2 yataklı bungalov ev konaklama ücreti…….: 200₺

Bisiklet giriş ücreti………………………………………: 8₺

Otobüs giriş ücreti…………………………………….: 216₺

Motosiklet giriş ücreti……………………………….: 16₺

Midibüs giriş ücreti……………………………………: 128₺

Otomobil giriş ücreti………………………………….: 24₺

Minibüs giriş ücreti…………………………………….: 72₺

    Marmaracık Koyu Tabiat Parkına Nasıl Gidilir?    

Buraya toplu taşıma ya da hususi araç ile rahat şekilde gidilmektedir. Toplu taşıma ile gitmek için Sarıyer ilçesine bağlı Rumeli Feneri köyüne ulaşmanız gerekmektedir. Rumeli Feneri köyünden 2,6 km yürüyerek ortalama 30 dakika sonra Marmaracık Milli Parkı ulaşabilirsiniz.

OKUMALISIN  Darlık Baraj Gölü Nerede – Nasıl Gidilir - Giriş Ücreti - Kamp - Piknik

Rumeli Feneri köyüne giden otobüsler için 150 ve 40 numaralı hatları kullanabilirsiniz.

Hususi araç ile ulaşım sağlamak için Rumeli Feneri Köyü’nden Ketendere Sokak istikametinde hareket etmeniz gerekmektedir.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.